Dok igrači Atalante budu na plaži, fudbaleri Milana će igrati

Poslije remija sa Atalantom ekipi Milana se smiješe kvalifikacije za Ligu Evrope.

Serija A 36. kolo Milan - Atalanta 1-1 Izvor: Marco Luzzani/Getty Images Europe

Borba za "korona šampiona" na San Siru nije donijela pobjednika.

Milan i Atalanta, dve najuspješnije i jedine neporažene ekipe od "restarta" Serije A odigrali su 1:1 u premijernom meču 36. kola  i zadržali trenutne pozicije na tabeli.

Za Atalantu to znači drugo mjesto sa pet bodova zaostatka za Juventusom, koji bi sada teoretski mogao u narednom kolu da obezbijedi deveti uzastopni skudeto.

Iako su protiv odlične Atalante nastavili niz bez poraza za ekipu Milana ovo je mnogo manji bod jer bi u slučaju da u subotu savlada Fiorentinu, ekipa Rome na petom mjestu mogla da odmakne "rosonerima" na četiri boda.

A to nije nevažno, jer će šestoplasirana ekipa morati u kvalifikacije za Ligu Evrope, što znači i manje odmora i ranije pripreme za novu sezonu.

U borbi za peto mjesto Milan će gostovati Sampdoriji i dočekati Kaljari, dok će Roma u subotu dočekati Fiorentinu, a potom u posljednja dva kola gostovati Torinu i Juventusu.

Milan je u petak poveo fantastičnim pogotkom iz slobodnjaka Hakana Čalhanoglu koji je prevario sve i daleko iskosa sa lijeve strane pogodio suprotan ugao.

Za niz od 24 utakmice Atalante zaredom u kojima je postigla pogodak pobrinuo se ko drugi nego Duvan Zapata pogotkom u 34. minutu za konačnih 1:1.

Milan može čak da bude zadovoljan jer je osam minuta prije izjednačujućeg pogotka Ruslan Malinovski promašio jedanaesterac za goste.