Sve gotovo, ali Atalanta ne staje! Još dva gola do STOTKE!

Ovo se neće svidjeti Parižanima koji će biti protivnik ekipi iz Bergama u završnici Lige šampiona.

Serija A 37. kolo Parma – Atalanta 1:2  Izvor: Massimo Paolone/LaPresse

Atalanta igra još jednu sezonu iz snova i ne planira da stane.

Iako je šampionska trka gotova i riješene sve dileme oko putnika u Evropske takmičenja, ekipa iz Bergama upisala je još jedan trijumf savladavši Parmu na Enio Tardiniju rezultatom 2:1.

ĐanPjeri Gasperini, koji se vratio na klupu Atalante poslije suspenzije, imao je šta da kaže svojoj ekipi poslije poluvremena za zaborav u kojoj su dozvolili Parmi da povede preko Kuluševskog.

Njegov deseti pogodak u sezoni, međutim, nije toliko uzdrmao plavo-crne, koji su pokazali da ne odustaju od igre, ali i bodova u rezultatski potpuno nevažnom meču.

Za izjednačenje se pobrinuo Malinovski "probivši" zid u 70. minutu, a šest minuta prije kraja Papu Gomez još jednom je dokazao da je jedan od najboljih igrača Serije A.

Argentinski vezista povukao je loptu kroz sredinu, oslobodio se Karamoa, zatim provukao loptu kroz noge Kurtiću, a potom snažnim udarcem savladao Sepea.

Bio je to 98. gol Atalante u ovoj sezoni Serije A.

Ovaj podatak i činjenica da Gasperinijeva ekipa može da se bez problema da se vrati u igru nakon zaostatka sigurno neće obradovati Pari sen žermen, njihovog protivnika u četvrtfinalu Lige šampiona.

A do kraja meča Atalanta je pokazala da zna i da sačuva rezultat, što će biti itekako važno u duelima protiv Nejmara, Mbapea i ostalih "svetaca“.