Šampion se crvenio u Torinu, Inter (bolje da nije) pobijedio!

Juventus osvojio titulu sa JEDNIM bodom više od Intera koji je ostavio Atalantu bez "stotke“. Ibra promašio penal pa pogodio.

Serija A 38 kolo Juventus Roma 1-3 Izvor: LUCA BRUNO/AP

Posljednje kolo Serije A donijelo je tri derbija u isto vrijeme, ali šampion je odavno poznat pa oni nisu imali praktično nikakav značaj osim prestiža.

Upravo zbog toga, pa i činjenice da Juventus očekuje duel sa Lionom u četvrtfinalu Lige šampiona trener "Stare Dame“ ostavio je „pola tima“ na tribinama, a onda zajedno s njima se "crvenio“ gledajući poraz od Rome, prvi u Torinu poslije 39 mečeva.

Roma je sa 3:1 savladala šampiona i nanijela mu treći poraz u četiri posljednja meča, pa će ostati zapisano da je Juventus osvojio skudeto sa samo bodom više od Intera koji je u isto vrijeme savladao Atalantu rezultatom 2:0 u Bergamu.

Juventus je poveo već u šestom minutu preko Iguaina, ali Roma je bila daleko motivisaniji tim u subotu uveče i uskoro je krenuo preokret.

Golom Kalinića "vučica“ je izjednačila, Peroti je u finišu prvog poluvremena iz penala preokrenuo na 2:1, a onda novim golom na startu drugog poluvremena potvrdio prvu pobjedu u Torinu još od 2010.

Igrači Juventusa ipak nisu mnogo tugovali.

Poslije meča uručen im je pehar za deveti uzastopni "skudeto" pa je upriličeno malo slavlje.

Rezultat iz Torina sigurno bi obradovao fudbalere Intera da je drugačija situacija, a ovako ih je možda samo iznervirao.

Izvor: Giuseppe Zanardelli/LaPresse

Inter je savladao Atalantu u Bergamu rezultatom 2:0 i sezonu završava na samo bod od šampionske titule, iako se od nje odavno oprostio.

Nadala se Atalanta da može u posljednjem kolu do „stotke“, ali umjesto da postigne dva pogotka primila ih je!

I to prvi već u prvih 60 sekundi.

Baš kao u prošlom kolu ponovo je D'Ambrozio bio strijelac vodećeg gola, a drugi je djelo Ešlija Janga. Englez je u 20. minutu lijepim udarcem pogosio suprotan ugao i ovjerio prvi poraz Atalante još od januara.

Dok je Iguain pogađao u Torinu, Ćiro Imobile je pogodio u Napulju i svojim 36. golom u sezoni izjednačio rekord koji je postigao upravo Argentinac, takođe u dresu Napolija u sezoni 2015/16.

Ipak, njegov pogodak nije bio dovoljan ni za bod "lacijala“ protiv Napolija.

Golovima Fabijana Ruiza, Insinjea i Politana ekipa Đenara Gatuza upisala je pobjedu 3:1 protiv Lacija i konačno obradovala italijanskog stručnjaka koji je poslije poraza u prošlom kolu pričao o lošoj realizaciji istučući da njegovoj ekipi nedostaje duša.

Večeras su se Napolitanci razigrali, vidjećemo da li će to biti dovoljno za revanš osmine finala protiv Barselone.

Pobjedu u posljednjem kolu pisao je i Milan, bilo je 3:0 protiv Kaljarija na San Siru, ali tek nakon što je Klavan postigao autogol.

Ibrahimović je promašio jedanaesterac u prvom poluvremenu, ali se iskupio pogotkom u 55. minutu i postao najstariji igrač koji je postigao 10 golova u Seriji A. Šveđanin je star 38 godina i 302 dana.

Samo dva minuta kasnije Kastiljeho je postavio konačnih 3:0.