Vojvodina konačno ona prava: Sjajno poluvreme na krovu, za prvu pobedu u novoj sezoni!

Autor Milutin Vujičić

Nenad Lalatović se radostan vraća sa stadiona na kome je nekada bio trener...

Superliga Srbije 2. kolo rezultat i tabela Voždovac - Vojvodina 1:3 Izvor: MN PRESS

Vojvodina je posle dva "iksa" došla do pobede - i to na gostovanju!

Osvajač prošlosezonskog Kupa Srbije odigrao je najbolju partiju u novoj takmičarskoj godini i to na "krovu" TC Stadion gde je ubedljivo savladao Voždovac - 3:1. Za nešto više od pola sata izabranici trenera Nenada Lalatovića postigli su tri gola, dok su se u nastavku malo opustili...

Sve je počelo pogotkom sjajnog Petra Bojića u šestom minutu, a na to se nastavio Siniša Saničanin posle prekida u 27, pa je to njegov već drugi gol u ovoj sezoni.

Interesantno je da sve do ove nedelje nije postigao nijedan pogodak u dresu "stare dame".

Gde su dva, tu je i treći gol, a postigao ga je Miodrag Gemović u 32. minutu pošto je dobio šansu da počne meč protiv "zmajeva" i odmah je iskoristio ukazanu šansu. Voždovac, koji ne igra sjajno ove sezone, uspeo je da postigne samo utešni gol preko Marka Gajića u 54. minutu.

Za to vreme u Novom Sadu gledali smo meč koji su odlučili penali. Proleter je poveo u 77. minutu pogotkom Filipa Kneževića sa "kreča", ali je Bačka do prvog boda stigla u nadoknadi.

Strelac je bio Nikola Krčmarević koji je Proleteru oduzeo pravo da deli prvo mesto.