Zvezda ide u Albaniju: Šampiona Srbije čeka "Legija stranaca"!

Autor Nikola Janković

Dilema oko toga kojim putem će crveno-beli nastaviti kroz Evropu otklonjena je u 86. minutu utakmice u Tbilisiju. "Repriza" čuvene utakmice sa Dinamom iz 2009. moraće da pričeka...

Zvezda ide u Albaniju: Šampiona Srbije čeka "Legija stranaca"! Izvor: LAURENCE GRIFFITHS/GETTY IMAGES EUROPE, Guliver

U utorak dileme nije bilo - Evropa nije bila blizu da izbaci Crvenu zvezdu iz Evrope.

Dilema oko toga kojim putem će prvak Srbije nastaviti kroz Evropu potrajala je ove srede uveče do 86. minuta utakmice na "Borid Paičadze" stadionu, kada je Marsel Ismajlegči postigao i drugi gol za goste iz Tirane.

Upravo je to grad u kom će, osim ako korona virus ne odluči drugačije, Crvena zvezda gostovati 25. ili 26. avgusta u utakmici na "sve ili ništa" protiv šampiona Albanije.

U Tbilisiju: Dinamo - Tirana 0:2 (0:1).

"Seljman Selmasi" stadion prima 9.600 gledalaca i svakako bi bio krcat da ova utakmica nije došla na red baš 2020.

Vodeći gol za prvaka Albanije postigao je Agustin Torasa u četvrtom minutu nadoknade prvog dela igre. Čuvar mreže domaćih Roin Kvashvadze uspeo je da zaustavi prvi, ali ne i drugi pokušaj argentinskog napadača, koji je prošle sezone doveden iz rivalskog Fljamuntarija kao veliko pojačanje.

Dao je šest golova u šampionatu, jedan u Kupu, s ove večeri se "upisao" i u međunarodnim utakmicama, na koje je čekao od 2016. i odlaska iz još jednog albanskog kluba, Partizanija.

Gruzini su imali poluvreme "fore" da makar izjednače i potom potraže prolaz dalje u produžecima ili penalima, što bi bilo izvodljivo da nisu žestoko nadigrani i u drugih 45 minuta. Reprizu onog meča iz 2009, završenog 5:2 uz partiju života Dejana Lekića, zvanično je otkazao najmlađi u timu trenera Emanuela Ndubusija Egboa, Ismajlegči.

Levi bek, rođen u martu 2000, debitantski nastup u Evropi zapamtiće i po prvencu na međunarodnoj sceni.

Iza 25. titule Tirane, ali i prve od 2009, stoji moćni biznismen Refik Halili, koji je 17 godina glavni finansijer najtrofejnijeg albanskog kluba. Njemu pripada 67 odsto vlasništva, dok je ostatak ostao Gradu.

Trener Egbo je Nigerijac, koji je do prošle godine igrao za plavo-bele. On na treninzima ima malu "legiju stranaca": četvoricu igrača iz Gane, Brazilca, Argentinca, kao i tandem makedonskih internacionalaca - Kristijan Toševski-Filip Najdovski.