Mladost nanijela "vukovima" peti poraz i uzdrmala stolicu Vojvodiću

Sarajevski Olimpik i nakon šestog kola bez osvojenog boda.

M:tel premijer liga Mladost DK - Olimpik 1-0 Izvor: MONDO/Bojan Jakovljevic

Mladost Doboj Kakanj u prošlom kolu savladala je Željezničar, a u subotu pokazala da to nije bila slučajnost.

Na svom terenu Mladost je savladala Olimpik rezultatom 1:0 i nanijela mu peti poraz u sezoni, pa je veliko pitanje da li će Darko Vojvodić ostati na klupi "vukova".

Prvi put na meču zatresla se mreža u 28. minutu, međutim, gol Dedića je poništen zbog ofsajda, a četiri minute kasnije Barjaktarević je propustio prvu priliku za goste.

U finišu poluvremena domaći su propustili nekoliko odličnih šansi, a onda u posljednjem minutu prvog dijela konačno stigli do vođstva.

Junak domaćihbio je Hiroš koji je nanizao nekoliko igrača,a potom pogodio sa ivice šesnaesterca i obradovao domaću publiku.

Iako se zbog epidemioloških mjera sve utakmice igraju bez publike, ljubitelji fudbala u Doboju kod Kaknja su se snašli i "okupirali" okolno brdo i gledali pobjedu svoje ekipe.

Ona je mogla da bude i ubjedljivija, ali je pogodak Vazde u drugom poluvremenu poništen zbog prekršaja.

Mladost je tako nakon katastrofalnog starta sezone i 16 primljenih golova u prve četiri utakmice upisala dva vezana trijumfa i na reprezentativnu pauzu odlazi sa sedam osvojenih bodova, pošto je upisala i remi sa Sarajevom.

Na drugoj strani Olimpik je upisao svih pet poraza i čvrsto drži "fenjer", s tim da je odigrao utakmicu manje jer je meč protiv Sarajeva odložen.