Gledali smo ga u Premijer ligi: Njemu je poveren meč Omonija - Crvena zvezda!

Autor Dušan Ninković

Mlad sudija se do sada nije dokazao na evropskoj sceni.

Kris-Kavana-sudija-Premijer-liga-mec-Omonija-Crvena-zvezda-kvalifikacije-trece-kolo-Liga-sampiona Izvor: Getty Images/Mike Hewitt, Mike Hewitt/Getty Images Europe

Kažu da je meč na Kipru najbitniji u sezoni!

Pobeda garantuje grupnu fazu Lige Evrope, ali i nudi priliku da se preko Olimpijakosa stigne do Lige šampiona. Crveno-belima neće biti lako protiv Omonije, a sada se zna i ko će suditi taj meč.

UEFA je saopštila imena arbitara za susret koji se naredne srede igra u Nikoziji, a pravdu će deliti Englez Kris Kavana.

Maldi sudija je tek od sezone 2017/18 na mečevima Premije rlige, a zanimljivo je da je počeo da sudi još kada je imao 13 godina! Danas ima 35 godina i važi za jednog od najtalentovanijih sudija.

Kao i mnogi u njegovoj generaciji, odlikuje se nešto oštrijim stavom. Priča je zabranjena, komentari se često ''nagrađuju'' kartonima, a autoritet gradi od prvog minuta meča.

Na elitnoj listi FIFA je od 2019. godine, ali nemojte misliti da mu nedostaje iskustva.

Već sada je jedan od najboljih sudija u engleskoj, pa je odsudio 66 mečeva Premijer lige u karijeri. Bilo je tu i nekoliko velikih derbija.

U novoj fudbalskoj sezoni je debitovao na meču Lige nacija, kada je delio pravdu Azerbejdžanu i Luksemburgu. Pre nekoliko dana, na stadionu u Bakuu, gosti su stigli do pobede (1:2) uz penal u 72. minutu, a važno je istaći i da je pokazao direktan crveni karton domaćem napadaču.

Tokom prethodne sezone je uglavnom sudio Premijer ligu, mada je bio i na nekim mečevima u drugim takmičenjima.

Sudio je mečeve u EFL kupu, FA kupu, Čempionšipu, grupnoj fazi Lige Evrope i kvalifikacijama za to takmičenje. Taj meč je posebno važan, jer je delio pravdu Malatiji i Partizanu, u meču koji je turski klub dobio rezultatom 1:0.

Susret Omonija - Crvena zvezda se igra u sredu, ali u neobičnom terminu za evropske kvalifikacije. Posebno na Kipru!