Srđan Grahovac i Rapid nisu uspjeli: "Zeleni" poraženi u Belgiji, sele se u plej-of Lige Evrope

U petak će saznati ime rivala

Liga šampiona kvalifikacije Gent Rapid Beč 2 1 Izvor: Fotopress/Getty Images Europe

Ex-vezista banjalučkog Borca Srđan Grahovac je u četiri navrata igrao Ligu Evrope sa bečkim Rapidom.

Silom prilika, tako će biti i peti put, obzirom da su "zeleni" iz austrijske prestonice večeras poraženi od Genta rezultatom 2:1 i eliminisani iz kvalifikacija za Ligu šampiona.

Belgijski sastav poveo je pogotkom Niklasa Dorša u 36. minutu, a prednost je "uduplao" u 59. minutu, kada je jedanaesterac u gol pretvorio Roman Jaremčuk.

Rezultat 2:0 na snazi je bio sve do trećeg minuta sudijske nadoknade drugog dijela, kada je Jusuf Demir pogodio za smanjenje minusa, ali i kad je već, praktično, sve bilo gotovo...

Grahovac je, inače, u večerašnjem meču u igru ušao u 87. minutu, a njegov klub će 18. septembra saznati sa kim će odmjeriti snage u plej-ofu Lige Evrope, koji je zakazan za 1. oktobar.