Ispao i Dinamo Zagreb: Ferencvaroš je hit kvalifikacija, "otvara" mu se Liga šampiona!

Šampion Hrvatske ide u plej-of za Ligu Evrope, a prvak Mađarske ima realnu šansu da uđe u društvo najboljih.

Liga šampiona kvalifikacija Ferencvaroš - Dinamo Zagreb 2:1 Izvor: Szilard Koszticsak/MTI via AP/Tanjug

Dinamo Zagreb neće sedmi put igrati u grupnoj fazi Lige šampiona!

Ekipa Zorana Mamića izgubila je u Budimpešti od ekipe koja je postala hit kvalifikacija!

Ferencvaroš - Dinamo Zagreb 2:1 (1:1)

Šampion Mađarske igraće u plej-ofu za Ligu šampiona protiv pobjednika Karabag - Molde! Tim Sergeja Rebrova je poslije Seltika srušio još jednog favorita i sada ima sigurno učešće u grupnoj fazi Lige Evrope.

Izvor: Tanjug/AP, Szilard Koszticsak/MTI

Ferencvaroš je igrao u grupi Lige šampiona u sezoni 1994/95 i zato će mu ovo biti istorijska prilika.

Izborio je tu šansu golovima mađarskog napadača Đerđa Lovrenčiča u drugom minutu i albanskog ofanzivca Mirta Uzunija u 65. Sa druge strane, nadu Zagrepčanima dao je upravo Uzuni, autogolom u 23. minutu za 1:1, ali se potom iskupio golom za istorijski uspjeh.

Mađarski tim je prošle sezone igrao grupnu fazu Lige Evrope i osiguirao je svoj kontinuitet u Evropi i ove sezone.

Omonija - Zvezda 1:1 (1:1)*penalima 4:2