POTRES NA OLD TRAFORDU: Junajted ljut na sudiju, ali nije mu kriv - "đavoli" se opet muče!

Autor Mladen Šolak

Ekipa Ole Gunar Solskjera porazom je počela sezonu.

POTRES NA OLD TRAFORDU: Junajted ljut na sudiju, ali nije mu kriv - "đavoli" se opet muče! Izvor: Guliver, Pool/Getty Images Europe, Martin Rickett - Pool/Getty Images

Kristal Palas je bio čvršći, opasniji i bolji na Old Trafordu.

Na praznom "Teatru snova" ekipa Roja Hodžsona ostvarila je veliku pobedu i "vezala" dva trijumfa ove sezone.

Mančester junajted - Kristal Palas 1:3 (0:1)
/Van De Bek 80' . Taunsend 7, Zaha 74'p, 85'/

Srpski internacionalac Luka Milivojević ušao je u igru tek u 88. minutu za goste, a da je ranije bio na terenu možda njegov tim ne bi dva puta izvodio penal koji je razljutio domaće.

Pri rezultatu 0:1, ofanzivac gostiju Džordan Aju je iznudio jedanaesterac koji je sudija Martin Etkinson dosudio posle provere VAR-a. Napadač iz Gane je uzeo loptu da sam izvede penal, a David De Hea mu je "skinuo" taj šut.

Ipak, Etkinson je na još jednu asistenciju iz VAR sobe dosudio da se penal ponovi, jer De Hea nije stajao na liniji pre nego što je "skinuo" šut. Tada je loptu uzeo Zaha, postavio 2:0, a deset minuta kasnije je postavio i konačnih 3:1 za njegov tim.

U međuvremenu je Junajtedovu nadu u izjednačenje probudio debitant Doni Van De Bek, ali je njegov prvi gol u dresu "crvenih đavola" ipak bio samo kratki trzaj Solskjerove ekipe, koja je napravila previše kikseva da bi danas izbegla poraz.