Jović zaustavio crnu seriju Širokog Brijega

I ne samo to! Donio im je tri boda protiv Mladosti.

M:tel Premijer liga BIH 9. kolo Široki Brijeg – Mladost 2:1  Izvor: Facebook/NK Široki Brijeg

Poslije dva vezana poraza, od Slobode i Željezničara, fudbaleri Širokog Brijega vratili se na pobjednički kolosjek.

Ekipa Tonija Karačića u nedjelju je u meču 9. kola M:tel Premijer lige BiH savladalam Mladost Doboj Kakanj rezultatom 2:1 i tako upisala četvrtu pobjedu u sezoni.

Do nje je Široki stigao zahvaljujući Toniju Joviću koji se očigledno mnogo bolje osjeća kao starter.

Sa dva gola, po jednim u prvom i drugom poluvremenu, Jović je donio preokret svom timu, nakon vođstva gostiju iz sedmog minuta kada je Zlomislić postigao autogol.

Široki Brijeg je nakon ovog trijumfa šesti na tabeli sa 14 bodova, odnosno šest manje od vodećeg Sarajeva, ali ima i utakmicu manje pošto nisu odigrali hercegovački derbi protiv Zrinjskog.