Liverpul je moćan i perfektan: "Upisao" se Portugalac koga navijači nisu očekivali!

Autor Mladen Šolak

Ekipa Jirgena Klopa savršeno je počela sezonu - 3/3. Aleksandr Lakazet je imao nekoliko prilika da to "pokvari", ali je samo jednom bio precizan.

Liverpul - Arsenal 3:1 Premijer liga 2. kolo Izvor: Tanjug/AP, Jason Cairnduff/Pool Reuters

Predstavljajući Tijaga Alkantaru, Liverpul je ovog septembra iznenadio mnoge kada je doveo Dioga Žotu, portugalskog ofanzivca iz Vulverhemptona.

Krilni napadač koga navijači "Redsa" nisu očekivali prvi put je večeras igrao na Enfildu kao domaći igrač i odmah je dao gol. I to protiv velikog rivala:

Liverpul - Arsenal 3:1 (2:1)
/Mane 28' Robertson 34', Žota 88' - Lakazet 25'/

Portugalac je ušao u igru osam minuta ranije i za tako brzo vreme uspeo da pogodi o stativu, udarcem sa ivice kaznenog prostora, i da postavi konačan rezultat koji je lako mogao da bude veoma drugačiji.

Arsenal je prvi dao gol, jer je Aleksandr Lakazet u 25. minutu hladnokrvno reagovao i kaznio veliku grešku inače pouzdanog beka Liverpula Endrjua Robertsona.

Međutim, "Redsi" su od tog trenutka dodali gas i preokrenuli za manje od 10 minuta. Najpre je Sadio Mane ubacio odbijenu loptu u gol posle Salahovog šuta, a onda je Robertson iskoristio perfektnu asistenciju drugog Klopovog beka - Trenta Aleksandera Arnolda.

Šampion je tako ekspresno preokreno, a onda gledao kako Lakazet ne koristi dve zicer situacije da izjednači.

Žota je opisanim golom pred nadoknadu kaznio i Francuza i njegov tim i "overio" treći trijumf Liverpula u isto toliko utakmica. Sa druge strane, "tobdžije" su večeras doživeli prvi poraz ove sezone, jer su prethodno pobedili Vest Hem i Fulam, koji je večeras ponovo izgubio.