Mihina tvrđava opet nije odbranjena: Bolonja je i na 35. meču u nizu primila gol, ali je ovaj put slavila!

Ni nakon 35 utakmica, mreža kluba sa stadiona "Renato Dal'Ara" nije ostala netaknuta.

Bolonja Parma 4:1 Serija A 2. kolo Bolonja 35. uzastopni meč primila gol Seriji A Siniša Mihajlović Izvor: Mario Carlini / Iguana Press/Getty Images Europe

Krenula je Parma ofanzivno i nije izgledalo da će na stadionu "Renato Dal'Ara" doživjeti poraz, ali to se na kraju desilo.

Vrebao je svoje šanse tim Siniše Mihajlovića, a kada je serija krenula, domaćin je znakalčki kažnjavao sve greške protivnika i na kraju sigurno slavio u malom derbiju regije Emilija Romanja - 4:1 (1:0).

Fudbaleri Parme vršili su pritisak na početku meča, ali kako je vrijeme odmicalo, bilo je jasno da ni na drugom meču ove sezone neće doći do bodova.

Roberto Sorijano sa dva gola, u 16. i 30. minutu, najavio je trijumf Bolonje, a kada je Skov Olsen povisio na 3:0, bilo je jasno da će bodovi ostati u Bolonji.

Izvor: Mario Carlini / Iguana Press/Getty Images Europe

Činilo se tada da bi Mihajlovićev tim konačno, nakon 35 utakmica, mogao da sačuva svoju mrežu, ali za nastavak crne serije Bolonje pobrinuo se Ernani golom u 67. minutu.

Bolonja je tako i 18. uzastopni susret kod kuće, ukupno 35. u nizu računajući i gostujuće utakmice, dozvolila protivniku da postigne gol, ali teško da će večeras neko misliti na neugodnu tradiciju - pišu se tri velika boda.

Za kraj, Rodrigo Palasio u prvom minutu nadoknade postavio je konačnih 4:1.