Napadač Torina "navukao gnjev Boginje": Beloti poentirao dva puta, ali nedovoljno - Atalanta duplo efikasnija!

Atalanta "raspucana" u prvom meču, drugi poraz "bikova" u sezoni

Serija A 2020 2021 drugo kolo Torino Atalanta  Izvor: Valerio Pennicino/Getty Images Europe

U januaru ove godine, Torino – Atalanta 0:7.

U septembru, sličnog debakla nije bilo, ali gledali smo spektalularnu utakmicu – za prvih 45 minuta, vidjeli smo čak pet golova, a u drugih 45 još jedan, za ovjeru prvog trijumfa La Dee u sezoni:

TORINO – ATALANTA 2:4 (2:3)
/Beloti 11, 43 – Gomez 13, Muriel 21, Hatebur 42, De Ron 54/

"Nerazuri" iz Bergama do ovog kola bili su jedina ekipa u Seriji A kojoj "udarna igla" Torina Andrea Beloti nije zatresao mrežu.

I taj se statistički podatak, međutim, promijenio u 11. minutu, kada je napadač "bikova" postigao svoj 86. gol u elitnom rangu italijanskog fudbala.

Ispostavilo se da je to ipak "razljutilo Boginju", koja je za kratko vrijeme, od 13. do 21. minuta, preko južnoameričke veze Papu Gomez – Luis Muriel, došla do preokreta.

Papu Gomez odigrao je danas 200. meč za Atalantu u Seriji A, dostigavši Kristijana Donija na šestom mjestu.

Prednost je u 42. minutu uvećao Hans Hatebur, ali da meč nakon prvih 45 minuta u potpunosti ne ode na stranu La Dee, pobrinuo se Beloti svojim drugim golom samo minut kasnije.

U nastavku meča, iako smo priželjkivali, nismo gledali "rafalnu paljbu" – do kraja meča vidjeli smo još samo jedan gol, onaj iz 54. minuta, kada je Marten de Ron poentirao za 2:4 i ovjeru prve pobjede razigranog Gasperinijevog tima u sezoni.

Saša Lukić, tragičar u uvodu pomenutog januarskog okršaja, u igru je ušao u 64. minutu.