Gatuzo je imao razloga da uživa: Napoli od 1:0 do 6:0 za 25 minuta!

Sjajna partija Napolitanaca u nastavku!

Serija A 2. kolo Napoli Đenova 6 0 Izvor: Francesco Pecoraro/Getty Images Europe

Sjajno drugo poluvrijeme odigrali su igrači Napolija u meču drugog kola sa Đenovom!

Nakon prvih 45 minuta, na semaforu San Paola bilo je ispisano 1:0, a nakon 90 – 6:0!

NAPOLI – ĐENOVA 6:0 (1:0)
/Lozano 10, 65, Zjelinski 46, Mertens 57, Elmas 69, Politano 72/

Iz jednog od tri udarca u okvir gola u prvom dijelu, Napolitanci su stigli do vođstva.

Meksikanac Irving Lozano je u desetom minutu, nakon asistencije najboljeg strijelca u istoriji Napolija Drista Mertensa, postigao svoj peti gol u Seriji A od dolaska iz PSV-a.

Da će domaćin večeras stići do druge pobjede u sezoni, bilo je, praktično, jasno u prvom minutu nastavka, kada je pogodio Pjotr Zjelinski, da bi nedugo kasnije velike greške na polovini koja pripada gostima napravili Lukas Lerager i Goran Pandev.

Pomenuti dvojac predao je loptu u noge igračima Napolija, a takve poklone Mertens i Lozano nisu odbili, ali nije tu bio kraj mukama nemoćnih Đenovljana, obzirom da su do kraja meča i Elif Elmas i Mateo Politano uspjeli da se upišu u strijelce.

CROTONE, ITALY - SEPTEMBER 27: Brahim Diaz of Milan celebrates his team's second goal during the Serie A match between FC Crotone and AC Milan at Stadio Comunale Ezio Scida on September 27, 2020 in Crotone, Italy. (Photo by Maurizio Lagana/Getty Images)
Izvor: Maurizio Lagana/Getty Images Europe

U isto vrijeme, 400 kilometara južnije, Milan je na stadionu "Enco Šida" morao da uđe u nadoknadu prvog poluvremena pa da "načne" tim koji je prošle sezone zauzeo drugo mjesto u Seriji B.

Luka Marone je u svom šesnaestercu oborio Antu Rebića, arbitar Luka Pareto je dosudio jedanaesterac iako je morao da se konsultuje i sa pomoćnicima u VAR sobi, a kada su sve dileme otklonjene, odgovornost je preuzeo Frank Kesi.

Lakše je disao Piolijev tim nakon tog pogotka, a pobjedu je ovjerio nakon pet minuta igre u nastavku, kada je, na debiju u Seriji A, precizan bio Brahim Dijaz, koji je ovog ljeta stigao u Milano na pozajmicu iz madridskog Reala.