Majstorija Filipa Đuričića u Ćezeni: Sasuolo "pokvario" istorijski dan za Speciju

Novajlija lak zalogaj za Srbina i društvo

Serija A 2. kolo Specija Sasuolo 1 4 strijelac Filip Đuričić Izvor: Paolo Rattini/Getty Images Europe

Nedjeljni program drugog kola Serije A danas su na stadionu "Dino Manuci" u Ćezeni otvorili Specija, debitant u italijanskoj fudbalskoj eliti, i Sasuolo srpskog internacionalca Filipa Đuričića, a poslije 90 minuta, trijumfovao je favorizovani gost:

SPECIJA – SASUOLO 1:4 (1:1)
/Galabinov 30 – Đuričić 12, Berardi 64 penal, Defrel 66, Kaputo 76/

Klub osnovan prije 114 godina danas je odigrao istorijsku, prvu utakmicu u Seriji A, ali su se ofanzivac rođen u Obrenovcu i društvo pobrinuli da po dobrom ne pamti ovaj veliki dan.

Upravo je Đuričić bio strijelac prvog gola za tim koji sa klupe predvodi Roberto de Zerbi, a VAR se tokom meča "postarao" da tom učinku ne doda i asistenciju.

Prevario je Đuričić, u 12. minutu meča, čuvara Jakopa Salu, probacio mu loptu kroz noge, a onda je preciznim udarcem poslao u "malu mrežu" gola Specije. Bio je to osmi pogodak Filipa Đuričića u Seriji A, a prvi od 33. kola prošle sezone i remija (3:3) sa Juventusom. Prava majstorija!

Bugarski napadač Andrej Galabinov ušao je, nakon pola časa igre, u istoriju Specije kao prvi strijelac za ovaj klub u elitnom fudbalskom rangu na "Čizmi", međutim taj pogodak nije bio dovoljan da novajlija izbjegne poraz na premijeri.

Sasuolo je u drugom poluvremenu "ubacio u veću brzinu" i za samo dva minuta postigao dva gola i, praktično, završio posao.

Prvo je Domeniko Berardi u 64. minutu materijalizovao jedanaesterac nakon prekršaja golmana Specije Jeruna Zuta nad Frančeskom Kaputom, dok je samo 120 sekundi kasnije odličan gol za 1:3 postigao Gregoa Defrel.

U 68. minutu poentirao je i Kaputo na asistenciju već pominjanog Đuričića, ali se napadač Sasuola prilikom prijema lopte nalazio u ofsajdu, što je utvrđeno iz VAR sobe.

Nije, ipak, ništa bilo sporno kada je Italijan zatresao mrežu osam minuta kasnije i zapečatio sudbinu nemoćnog debitanta.