Ludnica u Kampanji: Najbrži gol sezone u Seriji A, pa "petarda" Intera!

Sedam golova u Beneventu, prvi poslije samo 28 sekundi!

Serija A najbrži pogodak sezone Romelu Lukaku 28 sekundi Benevento Inter Izvor: Alessandro Garofalo/LaPresse

Znalo se da će gostovanje Beneventu biti lak posao za Inter, ali malo ko je očekivao da će odgođeni duel prvog kola biti meč za pamćenje u kojem smo gledali pravu goleadu u Kampanji.

Ekipa Antonija Kontea nije imala milosti za domaćina, pa je meč na stadionu Ćiro Vigorito završen pobjedom gostiju 5:2!

Filipo Inzagi vjerovatno se nadao drugačijem ishodu, ali su svi njegovi planovi propali već poslije manje od pola minute!

Tačnije 28 sekundi!

Upravo toliko odolijevala je odbrana Beneventa, a onda je nakon centaršuta Hakimija, napadač „neroazura“ Romelu Lukaku poslao loptu u mrežu za najbrži gol sezone!

Iako je on daleko od rekorda Paola Pođija, koji je 2. decembra 2001, na meču Fiorentina – Pjaćenca postigao najbrži gol u istoriji Serije A, pogodivšiposlije samo 8,1 sekunde, gol Lukakua najavio je debakl domaćih i ujedno goleadu u Kampanji.

U razmaku od tri minuta, od 25. do 28. Inter je pogotkom Galjardinija i novim golom Lukakua stigao do prednosti 3:0, pa nikog u redovima "neroazura“ nije pretjerano potresao prvi od dva pogotka Kaprarija na današnjem meču.

Prije poluvremena i Hakimi se upisao u strijelce, a ni izmjene Kontea nisu otupile napade Intera u nastavku. Naprotiv!

Upravo je Lautaro Martinez koji je zamijenio Lukaku bio strijelac petog gola za Inter, a Benevento je čak imao sreće, jer su gosti u više navrata pogađali prečku, te golmana Montipa, koji je i sam zaslužan za podnošljiv poraz – 5:2.

U drugom meču odigranom u srijedu poslijepodne Specija  je napravila veliko iznenađenje i slavila na gostovanju Udinezeu 2:0!

Pobjeda debitanta utoliko je veća jer su gosti do drugog gola došli sa desetoricom, odnosno nakon isključenja štopara Tercija.

"Zebre“ su tako upisali i drugi poraz na startu sezone, a jedina su ekipa koja nije uspjela da zatrese mrežu protivnika u novoj sezoni.