Kapiten Mladosti Amer Hiroš sam pobijedio Radnik: Dva gola, asistencija i izboren penal za 3:2 u Kaknju!

Utisak je, donekle, pokvario crvenim kartonom u finišu meča...

10. kolo m:tel Premijer liga BiH Mladost Radnik Izvor: MONDO/Bojan Jakovljevic

Deseto kolo m:tel Premijer lige BiH, posljednje prije druge reprezentativne pauze, otvorili su Mladost i Radnik, vidjeli smo sjajan meč, a na kraju je domaćima pripao cijeli plijen:

MLADOST – RADNIK 3:2 (1:1)
/Hadžić 23, Hiroš 84 penal, 89 - Mekić 29, Bradonjić 65/

Junak utakmice svakako je kapiten domaćim Amer Hiroš, strijelac dva gola, koji je svom učinku dodao asistenciju i izboren penal.

Utisak je, donekle, pokvario u smiraj meča, kada mu je pokazan drugi žuti karton, zbog čega neće biti u timu u meču protiv Krupe 17. oktobra.

Tim iz Doboja kod Kaknja poveo je u 23. minutu zahvaljujući trećem ovosezonskom pogotku Nedima Hadžića, koji je do danas poentirao samo u duelima sa sarajevskim vječitim rivalima.

Amer Hiroš je uspio, iza leđa defanzivca Radnika Saše Novakovića, da "progura" loptu do Hadžića, a ovome nije bilo teško da matira Kozića.

Dvojac Mladosti tako je uspio u onome u čemu nije samo dva minuta ranije.

Opet je u ulozi asistenta trebalo da bude Hiroš, mada je i sam mogao da završi situaciju u kojoj se našao, ali je odlučio da odigra povratnu loptu za Hadžića, koji se nije proslavio prijemom i udarcem.

Radnik je "poravnao" u 29. minutu sjajnim golom Nedima Mekića sa distance, iako je u drugom minutu meča mogao i do vođstva.

U stopostotnoj šansi se našao Velibor Đurić, ali je Semir Bukvić veoma dobrom intervencijom spriječio kapitena Radnika da poentira.

Vođstvo Bijeljincima, 25 minuta prije kraja meča, donio je u 65. minutu Vladimir Bradonjić, koji je kao i Hadžić danas postigao svoj treći gol u elitnom rangu bh. fudbala.

Drugi gol semberskog premijerligaša bio je "klasični spoj mladosti i iskustva" – mladi ofanzivac Radnika odigrao je dupli pas sa veteranom i kapitenom gostujućeg tima Velibora Đurića, a potom praktično rutinski pogodio mrežu iza leđa Semira Bukvića.

Nije to, ipak, bilo dovoljno da tim Slavka Petrovića stigne do prve gostujuće pobjede.

Jovan Motika je u 82. minutu faulirao Hiroša u šesnaestercu Radnika, dosuđen je penal, a upravo je kapiten Mladosti preuzeo odgovornost i pogodio za 2:2.

Par minuta kasnije, Hiroš je fantastičnim udarcem pogodio suprotni gornji ugao gola Radnika za konačnih 3:2, a zatim zadao glavobolju stručnom štabu – dobio je crveni karton, zbog kojeg neće biti gostovanju Krupi nakon dvosedmične pauze.

Preostalih pet utakmica desete runde biće odigrano sutra i prekosutra.

MLADOST: Bukvić, Alić, Žulj, Vazda, Hadžić, Hiroš, Ćerimagić, Biber, Lalić, Mahmić, Begić. Trener: Nemanja Miljanović.

RADNIK: Kozić, Novaković, Sušić, Mekić, Bradonjić, Popara, Šarić, Huseinbašić, Đurić, Koraksić, Šubert. Trener: Slavko Petrović.