Bar na 24 časa, fudbaleri Borca su lideri m:tel Premijer lige BiH. Tim Vlade Jagodića na reprezentativnu pauzu odlazi sa svih šest domaćih pobjeda i fenomenalnom gol-razlikom 16:1.

Borac - Velež 2:0 m:tel Premijer liga BiH 9. kolo Izvor: MONDO/Dragan Šutvić

U sjajnom raspoloženju, fudbaleri i stručni štab Borca dočekuju drugu ovogodišnju reprezentativnu pauzu.

U 10. kolu m:tel Premijer lige BiH, Banjalučani su na Gradskom stadionu porazili Velež 2:0 (0:0), te tako zabilježili šestu uzastopnu domaću pobjedu, a ukupno sedmu ove sezone.

BORAC - VELEŽ 2:0 (0:0)

Mučio se Borac u prvom poluvremenu. Nekoliko povoljnih prilika nisu "crveno-plavi" uspjeli da realizuju, mada su i gosti pokazali ambicije. Ipak, gol Bojana Pavlovića nisu uspjeli ozbiljno da ugroze niti jednom u 90 minuta.

Prvih 45 okončano je bez golova, Borac je ofanzivnije krenuo u nastavak i takva igra urodila je plodom u 60. minutu.

Prethodno je Brazilac iz redova Veleža Brandao zaradio crveni karton i ostavio svoj tim na cjedilu. Veležom ofanzivac dobio je žuti karton u prvom poluvremenu, a onda na startu drugog dijela još jedan, pa je prije ostalih morao u svlačionicu.

Igrački suficit Banjalučani su iskoristili devet minuta kasnije.

Sjajan centaršut Đorđa Ćosića sa lijeve strane ispratio je Goran Zakarić, odlično šutirao glavom i donio vođstvo svom timu. Bio je to njegov peti gol sezone.

Nervoza se zatim uvukla u redove gostiju, koji su više razgovarali sa nesigurnim sudijom Milošem Gigovićem, nego što su imali želju da igraju. Arbitar iz Gradiške podijelio je nekoliko javnih opomena, a među zapisanim našao se i trener gostiju Feđa Dudić.

"Igra bez igre" odgovaral je više domaćinu, koji je znalački privodio meč kraju, a onda u samom finišu postigao još jedan gol.

Brazilac Daglas Kruz samo što je ušao u igru, odlično je ispratio dešavanja u kaznenom prostoru gostiju. Zakarić je odlično izveo korner, pokušao je da šutira Bojan Marković, lopta se zatim odbila do Kruza, koji je ugurao loptu u mrežu "rođenih" za konačnih 2:0.

Koliko su "crveno-plavi" nadmoćni na svom terenu, govori i odnos postignutih i primljenih golova - 16:1.

Pogledajte golove...

Novim trijumfom tim Vlade Jagodića izbio je na lidersku poziciju, na kojoj će ostati bar do sutra.

Šansu da se vrati na vrh tabele imaće aktuelni šampion Sarajevo, koje gostuje u Mostaru protiv Zrinjskog.

Željezničar - Tuzla siti (20.00)

TABELA: Borac 21, Sarajevo (-2) 20, Široki Brijeg (-1) 17, Tuzla siti (-1) 16, Željezničar (-3) 15, Velež 15, Zrinjski (-3) 13, Sloboda 13, Mladost 10, Radnik 7, Krupa 7, Olimpik 3.

19:56

KRAJ i na Gradskom stadionu, Borac - Velež 2:0

Izvor: MONDO/Dragan Šutvić

19:52

KRAJ na "Pecari", Široki Brijeg - Krupa 1:0

19:50

90' - Tri minuta nadoknade

19:48

88' - GOOOL!!! Kruz je pogodio!

Borac vodi 2:0!

Samo što je ušao u igru, Brazilac poduplava prednost domaćih.

Zakarić je izveo korner, Marković nije uspio da pogodi, lopta se odbila do Kruza koji stavlja tačku na ovaj meč.

19:43

84' - Jagodić "zatvara" meč

Defanzivna izmjena Vlade Jagodića. Umjesto Brtana na terenu je defanzivac Daglas Kruz.

19:41

82' - Dvostruka izmjena u gostujućem timu

Dudić vrši dvostruku izmjenu. Izašli su Osmić i Zvonić, a zamijenili su ih Mulić i Alagić.

19:40

80' - Uzbuđenja pred golom Veleža

Sjajan prodor Ziljkića po lijevoj strani, uslijedio je centaršut, pa šut Zakarića, onda i Brtana, ali dva puta su gostujući fudbaleri požrtvovano intervenisali i izblokirali šuteve igrača Borca.

19:32

73' - Izmjena u timu Veleža

Prvu izmjenu vrži Dudić. Anđušić je zamijenio Fereiru.

19:31

72' - Odličan šut Ziljkića

Dobar sada prodor Ziljkića, zatim i šut, ali Bobić brani.

19:25

66' - Brtanu žuti

Marko Brtan prvi je zapisani igrač Borca u bilježnici sudije Gigovića.

19:21

60' - GOOOL!!! Borac vodio 1:0!

Borac je poveo. Sjajan centaršut Đorđa Ćosića iskoristio je Goran Zakarić i lijepo pogodio glavom za vođstvo. Peti gol kriilnog napadača "crveno-plavih" ove sezone.

19:17

58 - Žuti karton i za Dudića

Zbog prigovora je "požutio" i trener Veleža Feđa Dudić, dok je nešto ranije javnu opomenu dobio još neko sa klupe Mostaraca.

19:10

51' - BRANDAO JE ISKLJUČEN!

Velež će u nastavku igrati sa desetoricom. Brandao je zaradio drugi žuti, odnosno crveni karton. Neoprezno je reagovao, rukom udario Jovanovića u skoku, pa će morati u svlačionicu.

19:04

46' - Počelo je drugo poluvrijeme

19:04

Marković u igri umjesto Lukića

Izmjena na startu drugog poluvremena. Očigledno Lukić nije mogao da nastavi meč, tako da je na terenu umjesto njega sada Bojan Marković.

18:48

POLUVRIJEME: Borac - Velež 0:0

18:48

45+3' - Zakarić preko gola

Posljednja prilika u prvom poluvremenu. Zakarić je iz slobodnog udarca šutirao preko gola.

18:46

POLUVRIJEME: Široki Brijeg - Krupa 1:0

18:45

45' - Tri minuta nadoknade

18:37

37' - "Rođeni" preuzimaju inicijativu

U posljednjih nekoliko minuta lopta je više u nogama fudbalera Veleža. Ipak, za sada nema ozbiljnijih prijetnji po gol Bojana Pavlovića.

18:34

34' - Zeljkić neprecizan

Još jedna dobra situacija za domaće, međutim Ziljkić nije precizan. Ostaje 0:0.

18:31

32' - Ponovo karton za goste

"Razmahao" se kartonima sada arbitar iz Gradiške. Javnu opomenu zaradio je i Zeljković. Treći žuti karton za fudbalere Veleža.

18:28

30' - Nema golova

Ističe pola sata igre na Gradskom stadionu. Borac nešto konkretniji, ali golova i dalje nema.

18:28

28' - Brandao "požutio"

Još jedan igrač u bilježnici sudije Gigovića. Brandao je napravio faul u napadu, zbog kojeg je zaradio žuti karton.

18:26

27' - Ponovo se Lukić žali na bolove

Da li će Vlado Jagodić morati da izvrši prinudnu izmjenu? Roviti Lukić ponovo je povrijeđen, još jednom mu se ukazuje pomoć.

18:24

24' - Prvi korner za Velež

Pokušao je sada Cvijanović, ali njegov centaršut izblokirao je Marko Jovanović. Biće to prvi korner za goste na današnjoj utakmici.

18:19

19' - Lukić ne pogađa!

Odličan centaršut Ziljkića, Lukić šutira glavom, ali nedovoljno dobro. Lopta odlazi pored gola.

18:13

GOOOL!!! ŠIROKI BRIJEG - KRUPA 1:0

Poveli su Širokobriježani, strijelac je Ćorić.

18:12

12' - Lukić se žali na povredu

Mladi napadač Borca Jovo Lukić čini se da je dobio nezgodan udarac. Moraće medicinski tim Borca na teren.

18:09

9' - Prvi šut Mostaraca

Pokušao je iz daljine Samir Zeljković, ali lopta odlazi pored stative Borčevog gola. Prvi pokušaj gostiju nije urodio plodom.

18:07

8' - Borac konkretniji

Domaći fudbaleri više drže loptu u svom posjedu, ali osim Vranješa, niko još nije pokušao da ugrozi gol Mostaraca.

18:03

3' - Cvijanović "požutio"

Zbog prigovora, najbolji strijelac Veleža Obren Cvijanović zaradio je javnu opomenu već u ranoj fazi susreta.

18:02

3' - Vranješ!

Već u trećem minutu, prva prilika za Borac. Vranješ je šutirao, ali nema promjene rezultata.

18:00

1' - Počela je utakmica

17:57

Ziljkiću "desetka"

Odlaskom Vladana Danilovića u Nacional, dres sa brojem 10 ostao je bez "vlasnika", pa je odlučeno da u nastavku sezone Almedin Ziljkić nosi Borčevu desetku.

17:45

Široki Brijeg - Krupa

U isto vrijeme kada svoj meč igraju Borac i Velež, sastaju se Široki Brijeg i Krupa. Obavještavaćemo vas o promjenama rezultata i sa "Pecare".