Murinjo dočekao da bude kao Đoković: Novak to radi svaki dan, morao sam i ja jednom!

Autor Milutin Vujičić

Žoze u svom stilu "pecnuo" Junajted...

Zoze-Murinjo-pobedio-Mancester-junajted-6-1-komentar-kao-Novak-Djokovic Izvor: Guliver, Pool/Getty Images Europe

Žoze Murinjo zadovoljno se smješkao u nedjelju na "Old Trafordu" pošto je s Totenhemom očitao lekciju bivšem klubu Mančester junajtedu. Bilo je čak 6:1 za Spurse...

Neobična utakmica, u kojoj smo u prvih deset minuta vidjeli tri gola i rezultatski preokret, došla je kao "kec na jedanaest" Murinju da prozove bivše poslodavce koji su ga otjerali iz kluba, pomislivši da mogu mnogo bolje bez njega.

Rastao je ego "Specijalnom" kao kvasac svakim novim golom u mreži Davida de Hee, a onda je dočekao svojih pet minuta - naravno pred kamerama.

"Ovo je bila pobjeda u stilu Novaka Đokovića, 6:1 prvi set!", kazao je novinar "Sport Kluba" u pokušaju da od Murinja dobije zanimljiv odgovor, a takva igra se dopala i treneru Totenhema.

"Novak ovo radi stalno, ali za nas nije tako lako da postignemo ovakav rezultat. Protiv Mančester junajteda se tako nešto desi jednom u životu, jednom u karijeri. Sjajno smo igrali, mnogi će reći zato što smo igrali dugo sa igračem više, ali i sa ujednačenim snagama smo vodili 2:1, imali utakmicu u našim rukama, igrali dobro, sjajno!", rekao je Žoze Murinjo.

Od ranije je poznato da je "Specijalni" veliki poštovalac Novaka Đokovića pošto se pred finale Vimbldona prošle godine protiv Rodžera Federera fotografisao sa Srbinom.

Nadamo se da će i Novak ostvariti ovaj rezultat, u svakom od tri seta, protiv Hačanova ovog popodneva.