Zrinjskom ni dva gola Bilbije nisu dovoljna, Sarajevo slavilo u Mostaru!

Sarajevo preokretom u drugom poluvremenu stiglo do pobjede u derbiju protiv Zrinjskog i vratilo se na prvo mjesto na tabeli.

M:tel Premijer liga BIH Zrinjski - Sarajevo Izvor: FENA/Ivan Rozić

Nemanja Bilbija „panenkom“ je načeo Sarajevo, izjednačio u drugom poluvremenu i pogađao stativu, ali sve to nije bilo dovoljno Zrinjskom da slavi u derbiju 10. kola Premijer lige.

Golovima još jednog bivšeg igrača Borca, Haris Handžića, potom Benjamina Tatara i rezerviste Anela Hebibovića Sarajevo je preokrenulo i došlo do trijumfa 3:2 kojim se vratilo na lidersku poziciju.

"Bordo ekipa" sada ima dva boda više i utakmicu manje od drugoplasiranog Borca koji je u nedjelju slavio protiv Veleža u Banjaluci u meču nakon kojeg se vodi oštra polemika između dva kluba.

Poslije prvih 45 minuta na stadionu Pod Bijelim brijegom rezultat je bio 1:1, a oba gola postigli su bivši igrači banjalučkog Borca, Nemanja Bilbija na jednoj i Haris Handžić na drugoj strani.

Bilbija je to učinio na vrlo efektan način- „panenkom“ je pogodio iz penala već u četvrtom minutu utakmice, nakon što ga je Miličević prethodno udario kopačkom u lice.

Samo par minuta kasnije mogao je Bilbija i do drugog gola, ali je pogodio spoljni dio mreže.

Rahmanović i Handžić bili su najveća prijetnja po gol Brkića i upravo njihova saradnja donijela je izjednačenje Sarajevu u 17. minutu, kada je pogodio Handžić.

Opasno je bilo pred golom Zrinjskog poslije slobodnjaka u 26. minutu, ali je odbrana „plemića“ otklonila opasnost, a nešto kasnije Sušić šutira pored gola Brkića.

Do kraja poluvremena Rahmanović je imao dvije poluprilike, ali nije bilo opasnosti po gol Brkića.

Ali samo što se krenulo s centra u nastavku, Sarajevo je preokrenulo!

Nakon kornera gosti su imali dosta sreće i lopta se nakon šuta Tatara odbila od Sadikua i završila u mreži za vođstvo Sarajeva 2:1.

Krenuo je Zrinjski odmah u napad, a nakon što je propustio jednu dobru šansu nakon nešto više od sata igre, Bilbija je u 69. minutu izjednačio. Bila je to lijepa akcija "plemića" i rutinski pogodak napadača Zrinjskog.

Činilo se da će „plemići“ preuzeti stvari u svoje ruke, međutim džoker Vinka Marinovića, iskusni Anel Hebibović pogodio je u 82. Minutu nakon ulaska sa klupe i donio vođstvo 3:2.

Samo par minuta kasnije ponovo je Bilbija bio u centru pažnje, međutim, umjesto mreže, zatresla se stativa i propala je dobra šansa da Zrinjski osvoji barem bod.

Sarajevo je uspjelo da sačuva svoju mrežu i upiše sedmu pobjedu u sezoni, četvrtu u nizu.