M:tel Prva liga RS: "Petarda" Modriče, Leotar prepustio vrh Rudaru

Remi Leotara u Foči iskoristio Rudar Prijedor, Drina ide kući u Zvornik sa "petardom" u mreži.

Prva liga RS Modriča - Drina 5-1 Rudar Prijedor prvi na tabeli Izvor: MONDO/Vito Mrkonjić

Zanimljiva subota u Prvoj ligi RS i 19 golova na sedam odigranih mečeva.

Najveći dobitnik je Rudar Prijedor koji je pobjedom 2:0 protiv Ljubića preuzeo čelnu poziciju na tabeli od Leotara koji je osvojio bod na gostovanju kod Sutjeske.

Poveo je Leotar preko Šipovca, ali je isti igrač u 59 minutu morao da spašava Trebinjce, jer je Sutjeska u međuvremenu povela 2:2 golovima Mojovića iz penala i Raševića.

U posljednjih pola sata rezultat se nije mijenjao, a remi 2:2 odgovarao je Rudaru koji je sa 2:0 savladao Ljubić.

Ova gola Prijedorčani su postigli u finišu poluvremena, Ivetić je načeo Ljubić u 42. minutu, a Pekija „ovjerio“ pobjedu u posljednjem minutu utakmice.

Najviše golova viđeno je u Modriči gdje su domaći sa 5:1 ispratili Drinu i produžili niz Zvorničana bez pobjede na pet utakmica.

Goleada je počela u 17. minutu, a meč je bio riješen već poslije prvih 45 minuta pošto su Trifković sa bijele tačke i Kostadinović povisili na 3:0.

I ona gotovo preslikana situacija u nastavku.

Ponovo Trifković iz penala i potom Kostadinović, ponovo u razmaku od desetak minuta za „petardu“ u mreži Drine. U međuvremenu gosti koji su od 21. minuta igrali sa igračem manje, postigli su utješni pogodak i meč je završen rezultatom 5:1.

Crvenih kartona bilo je i na meču Željezničar – Borac Kozarska Dubica, ali isključenje Šaule nije spriječilo Banjalučane da stignu do pobjede 2:1.

U 10. kolu osim remija u Foči viđena su još dva, onaj najnepopularniji 0:0 odigran je u Istočnom Sarajevu između Slavije i Kozare, dok su Sloboda Novi Grad i Jedinstvo postigli po gol i osvojili po bod.