Mitar promašio pa napravio penal: Zbog ovakvog meča su najslabiji u ligi

Autori mondo.rs Autori Dušan Ninković

Fudbaleri Fulama ostaju na začelju tabele, gdje sa Šefild junajtedom dijele poziciju.

Premijer liga Šefild junajted - Fulam 1-1 Mitrović promašio pa napravio penal Izvor: Gareth Copley/Getty Images Europe, Getty Images/Gareth Copley

Nije danas bio dan Aleksandru Mitroviću. Do sada najbolji fudbaler Fulama je potpuno podbacio u derbiju začelja Premijer lige.

Na gostovanju Šefildu junajtedu je imao priliku da postane heroj, ali je umjesto toga napravio problem svom timu. Srpski rperezentativac je prvo pogodio prečku sa bijele tačke, a onda i napravio penal koji su ''Oštrice'' realizovale.

Šefild junajted - Fulam 1:1 (0:0)

Košmarni dan za Fulam, koji je danas stvarno bio blizu pobjede.

Ademola Lukman je spektakularno pogodio za prednost, a Mario Lemina bio najraspoloženiji na terenu. To je pokazatelj da je tim sa ''Krejven Kotidža'' uradio i neke dobre stvari u prelaskom roku. Znamo da se to ne dešava često.

Aleksandar Mitrović je bio tragičar zbog promašenog penala u 57. minutu meča, ali i zbog napravljenog penala u 85. minutu. Bili Šarp je bio precizan i osvojio je bod za Šfeild junajted.

Podjela bodova u Šefildu znači da ova dva tima ostaju pri dnu tabele. Obje ekipe su stigle do prvog boda u sezoni, koliko ima i VBA sa utakmicom manje. Na samom dnu je Barnli koji nema bodova, ali ima dva meča manje od Fulama i Šefild junajteda.