Autor Nikola Lalović

Sportski direktor crveno-belih Mitar Mrkela reagovao na poruku generalnog direktora crno-belih datu posle 163. "večitog derbija".

Neka Vazura kaže ko je zvao sudiju: Odgovor iz Zvezde direktoru Partizana - "laže i zamajava narod!" Izvor: Nikola Mitić/FK Crvena zvezda/Facebook

Prava bura podigla se posle 163. "večitog derbija".

Generalni direktor Partizana Miloš Vazura izjavio je da je sudija derbija Novak Simović u poluvremenu "dobio poziv koji se ne odbija, pa onda svirao penal za goste", a na to su iz Crvene zvezde reagovali podjednako oštro.

Najpre je generalni direktor crveno-belih Zvezdan Terzić optužio sudiju da je katastrofalno radio posao i naveo da "neko štiti najgori Partizan ikada", a onda je Zvezdin kapiten Milan Borjan poslao poruku crno-belima da dođu na stadion "Rajko Mitić" na utakmice Lige Evrope.

Potom se oglasio sportski direktor crveno-belih Mitar Mrkela i direktno odgovorio Vazuri.

"Vazura zamajava narod i laže i svoje navijače! Treba da bude konkretan i kaže ko je zvao sudiju u poluvremenu. Dosta je više tih pokvarenih izjava kojima pokušavaju da traže alibi za neuspehe", rekao je Mrkela.

On je potom zatražio da čelnik FK Partizan javno izjasni povodom iznetih tvrdnji.

"Tražimo da se Miloš Vazura javno izjasni šta znači ta izjava za medije, da je neko u poluvremenu zvao sudiju. Ovakve paušalne izjave su nekorektne i ne priliče direktoru ozbiljnog kluba", zaključio je Mrkela.

Crvena zvezda i Partizan odigrali su nerešeno 1:1 u 163. "večitom derbiju". Crveno-bele sada čekaju obaveze u Evropi, gde će u četvrtak startovati svoje takmičenje u Ligi Evrope duelom sa Hofenhajmom u gostima.