Jagodić prezadovoljan poslije Mladosti: Nismo htjeli "grlom u jagode", otvorilo nam se u nastavku!

Borac je zasluženo stigao do gostujućeg trijumfa nad Mladosti, prvog nakon decembra 2015. godine

m:tel Premijer liga BiH 12. kolo Mladost Borac 0 2 Vlado Jagodić Izvor: Sport1/Oslobođenje/Sanel Konjhodžić

Fudbaleri Borca odradili su "kakanjsku nedjelju" za deset!

Nakon što su rezultatom 1:6 trijumfovali nad Rudarom u osmini finala Kupa BiH, crveno-plavi su ovog popodneva nadigrali Mladost rezultatom 0:2 i učvrstili se u vrhu tabele.

Opet je dva gola, kao i u duelu sa "rudarima", postigao Jovo Lukić, a trener Jagodić može da bude zadovoljan kako njegovom, tako i partijom cijele ekipe.

"Bilo je očekivati da prvo poluvrijeme bude takvo jer nismo ni mi željeli "grlom u jagode" mada smo znali da imamo kvalitet koji bi trebalo da dođe do izražaja. Naravno da smo, igrajući prvo poluvrijeme, razmišljali kako reagovati u drugom. Posrećilo nam se da otvorimo drugo poluvrijeme baš onako kako smo željeli. Tako smo se dogovorili, da moramo ići po gol u prvih deset minuta nastavka ako želimo da pobijedimo. Ako želimo da se zatvorimo i čuvamo bod, onda nećemo napraviti ništa. Mladost je danas igrala dobro, odlično, ali mislim da je Borac danas izgledao baš kako i treba da izgleda – uz posjed lopte i šanse. Izuzetno sam zadovoljan, čestitam mojim igračima, čestitam Dejanu Melegu na debiju. Mislim da ispred sebe sad imamo jednu mirnu nedjelju, tokom koje ćemo se polako pripremati za Slobodu i 'Tušanj', a Mladosti želim uspjeh jer imaju zaista perspektivnu i mladu ekipu, dobro vođenu i mislim da će do kraja sezone zauzeti mjesto u sredini tabele", rekao je Jagodić za TV Arena sport u odjavi utakmice.