m:tel Premijer liga BiH Mladost Borac

Jovi Lukiću prija Kakanj: Dva gola Rudaru, dva protiv Mladosti - druga gostujuća pobjeda Borca u prvenstvu!

Ekipa Borca uspješno je preskočila gostovanje Mladosti i učvrstila se u vrhu tabele.

m:tel Premijer liga BiH Mladost Borac Izvor: MONDO/Vedran Ševčuk

U utakmici 12. kola m:tel Premijer lige BiH, Mladost - Borac 0:2, uz dva pogotka Jove Lukića!

Nije bilo golova u prvom poluvremena meča na MGM Farm Areni u dobojskom naselju Kakanj, a onda su "stvari došle na svoje mjesto", pa su crveno-plavi na sjajan način okončali kakanjsku nedjelju, upisavši prvu gostujuću pobjedu nad Mladosti još od decembra 2015. godine!

MLADOST - BORAC 0:2 (0:0)
/Lukić 50, 62/

Ekipa Mladosti zaprijetila je dva puta tokom prvog poluvremena, i to 4. i 20. minutu, oba puta preko Nedima Hadžića.

Napadač Mladost se našao u prilici, ali se, na desnoj strani terena, nalazio previše iskosa, pa nije uspio da uputi kvalitetan udarac.

Zato jeste u drugoj situaciji, kada je u sredini prihvatio jednu loptu, ali je Bojan Pavlović čudesnom intervencijom spasio svoj tim.

Borac je imao samo jedan pokušaj u tom dijelu igre i to preko Bobana Georgieva, koji je, uz Aleksandra Radulovića, danas prvi put bio starter u Premijer ligi BiH.

Ipak, u nastavku, crveno-plavi su bili znatno konkretniji, te su za samo 12 minuta, preko Jove Lukića, postigli dva gola.

Prvo je u 50. minutu Almedin Ziljkić centrirao sa lijeve strane, a Borčev napadač grudima poslao loptu u mrežu, da bi 12 minuta kasnije stigao do jedne odbijene lopte, nakon što je Semir Bukvić odbranio Ziljkićev udarac.

Do kraja meča se rezultat nije mijenjao, iako je bilo prilika za to.

Jednu od najboljih šansi golom nije materijalizovao novajlija Dejan Meleg, koji je šutirao glavom neposredno nakon ulaska, ali je Bukvić u posljednji čas spriječio teži poraz svoje ekipe.

U narednom kolu, Borac, koji se vratio na drugo mjesto na tabeli, opet će gostovati, ovog puta tuzlanskoj Slobodi, dok će Mladost na noge aktuelnom šampionu, Sarajevu.

/Mulić 7 - Alispahić 81/

TABELA: Sarajevo (-2) 26, Borac 24, Željezničar (-2) 22, Velež 19, Široki Brijeg 18, Tuzla siti 17, Zrinjski (-1) 16, Sloboda (-1) 13, Mladost 13, Radnik (-1) 10, Krupa (-1) 7, Olimpik 6.

N A J A V A

Lošu partiju u Bijeljini, u meču sa Radnikom, fudbaleri Borca nadomjestili su praktično perfektnim nastupom protiv doskorašnjeg lidera Prve lige FBiH, kakanjskog Rudara, u osmini finala Kupa BiH.

Crveno-plavi će danas, sa početkom u 14 časova, opet gostovati u Kaknju, ali ovog puta na drugoj strani grada – rival će im, u utakmici 12. kola m:tel Premijer lige BiH, biti sastav Mladosti.

Izabranici Vlade Jagodića deklasirali su sastav iz kakanjskog naselja Doboj početkom avgusta na Gradskom stadionu. Bilo je 6:0, ali svi u Borčevom taboru, počev od trenera Jagodića, svjesni su da današnja Mladost nije TA ekipa sa starta sezone.

Današnjeg Borčevog rivala "pokosio" je korona virus pred start takmičenja, ali kako je sezone odmicala, Mladost je dizala formu, te je, kao prvo, osvojila četiri boda u duelima sa vječitim sarajevskim rivalima, dok je u posljednje dvije runde savladala Radnik i Krupu, te se znatno odmakla od zone ispadanja.

Sa druge strane, Borac, kao što je i trener Jagodić najavio, želi da trijumfuje na ovom gostovanju, prvi put nakon pet godina, zadrži se u samom vrhu, te rasterećeno ode na megdan Slobodi, pred seriju derbija koji Banjalučane očekuju do odlaska na zimsku pauzu.

Ostanite uz MONDO, pratićemo ovaj meč UŽIVO!

15:48

KRAJ

Završen je meč, Mladost - Borac 0:2!

15:43

Treći pokušaj Melega!

Ponovo je Meleg bio akter jedne opasne situacije pred golom Mladosti.

Uposlio ga je Vojnović u 87. minutu, ali je Borčev novi igrač šutirao direktno u Bukvića.

Odmah potom, Jagodić vrši dvije izmjene - izlaze kreatori oba gola Ziljkić i Lukić, a na teren će Subić i Marković.

15:39

Meleg... bilo je veoma blizu!

Izveo je Borčev novajlija sjajno jedan slobodan udarac u 85. minutu, a lopta je prohujala pored lijeve stative gola Mladosti!

15:37

Još osam minuta, Borac je veoma blizu pobjede

Preostalo je da se odigra još osam minuta u Kaknju, a Borac je na pragu druge gostujuće pobjede u m:tel Premijer ligi BiH u ovoj sezoni...

15:32

Dvije izmjene u Mladosti

Od 78. minuta, u igru će Kovač i Veladžić, a izlaze Žulj i Dedić.

15:25

Karton za Žulja, nema ni njega na "Koševu"

Zbog faula nad Brtanom, žuti karton je dobio Marko Žulj... To mu je treći akumulirani, pa će i on, kao i Dedić, propustiti gostovanje na Koševu.

15:24

Moglo je sve biti gotovo...

Moglo je u 67. minutu sve da bude završeno...

Zakarić je prošao po desnoj strani, poslao loptu u sredinu, a Ziljkić je za malo zakasnio!

15:19

GOOOOOL, opet Lukić!

DRUGI GOL JOVE LUKIĆA DANAS!

Šutirao je Ziljkić sa lijeve strane, Bukvić odbio loptu, ali samo na nogu Borčevog napadača!

Rezultat je 0:2, 25 minuta do kraja!

15:17

Kakav bi to debi bio...

Pola sata prije kraja meča, Meleg je propustio sjajnu šansu!

Centrirao je mladi Miloš Borovčanin sa desne strane, Meleg glavom zahvatio loptu, šutirao od zemlju, ali Bukvić vrhovima prstiju šalje loptu preko prečke!

15:11

Dvije izmjene u Borcu, debituje Meleg

U 56. minutu Vlado Jagodić vrši dvije izmjene.

Aleksandra Radulovića, koji je "požutio" nakon gola Lukića, mijenja imenjak, Aleksandar Vojnović, dok će umjesto Bobana Georgieva na teren Dejan Meleg, koji debituje u crveno-plavom dresu.

Nedugo poslije gola Borca, žuti karton nakon duela sa Radulovićem dobio je Begić.

15:07

GOOOOL - 0:1!

GOOOOOOL, poveo je Borac u Kaknju!

Sjajno je centrirao Almedin Ziljkić sa lijeve strane, a Jovo Lukić grudima pospremio loptu u mrežu.

Treći je to gol Borčevog golgetera na dvije ovosedmične utakmice u Kaknju!

14:59

Nastavljena je utakmica

Počelo je drugo poluvrijeme, nema izmjena ni u jednom ni u drugom timu...

14:46

Kraj prvog dijela

Završeno je prvo poluvrijeme, Mladost - Borac 0:0...

14:45

"Požutio" Jovanović

Komandantu Borčeve odbrane Marku Jovanoviću pokazan je žuti karton u 44. minutu nakon duela sa napadačem Mladosti Nedimom Hadžićem.

14:43

Bližimo se kraju prvog dijela

Igra se 42. minut, ekipe će uskoro na odmor.

Nešto više do sada je pokazala Mladost, koja je stvorila dvije velike prilike, dok je Borac zaprijetio 15 minuta prije kraja prvog dijela.

14:37

Prvi žuti karton na utakmici, Dedić ne igra protiv Sarajeva

U 36. minutu Kaljanac je prvi put izvadio žuti karton.

"Požutio" je Anel Dedić, koji neće moći da pomogne saigračima u narednom kolu, kada će današnji domaćin gostovati aktuelnom šampionu BiH, Sarajevu.

14:31

Georgiev u šansi!

Dobra prilika za fudbalera iz Sjeverne Makedonije Bobana Georgieva na prelazu iz 29. u 30. minut meča!

Šutirao je Goran Zakarić sa distance, odbrana domaćih je to izblokirala, ali samo do Jove Lukića koji je potom na desnoj strani uposlio Makedonca, a ovaj iz neposredne blizine šutirao direktno u Bukvića.

14:22

Kakva šansa za Mladost, sjajna intervencija Bojana Pavlovića!

Stopostotnu šansu u 20. minutu nisu iskoristili domaći!

Vazda je proigrao Dejanovića, ovaj u sredini proigrao Hadžića koji je instinktivno reagovao, šutirao, a Borčev čuvar mreže nogom loptu izbacio u korner.

Imao je Jagodićev tim sada mnogo sreće...

14:17

Borčev prvi pokušaj

Prvi šut Borac je uputio u 16. minutu, ali nije bilo opasnosti po Semira Bukvića.

Almedin Ziljkić je izveo korner sa lijeve strane, na prvoj stativi loptu je zahvatio Marko Brtan, ali ju je poslao visoko preko gola.

14:11

Prošlo je deset minuta

Iza nas je deset minuta meča u Doboju kod Kaknja, Mladost je u uvodnim minutima konkretnija.

14:07

Ponovo prijete domaći!

Mladost je, minut nakon prve šanse, ponovo zaprijetila Borcu!

Anel Dedić izašao je sam ispred Bojana Pavlovića, ali je, prema mišljenju sarajevskog arbitra Harisa Kaljanca, prije toga napravio prekršaj nad današnjim kapitenom Borca Markom Jovanovićem.

Nisu se sa tim složili u taboru Mladosti, čija klupa je burno protestovala...

14:05

Šansa za Mladost!

U četvrtom minutu, prva velika prilika na utakmici!

Napadač Mladosti Nedim Hadžić je bio u šansi, obišao je Pavlovića, ali se nalazio previše iskosa na desnoj strani, pa je uputio slab udarac.

Ipak, opomena je ovo za "crveno-plave"...

14:01

Počeo je meč

U ovim trenucima počela je utakmica u Doboju kod Kaknja...

13:59

Dosadašnji rezultati 12. kola

Dok čekamo početak meča, ponovimo dosadašnje rezultate 12. kola m:tel Premijer lige BiH:

Olimpik - Zrinjski 3:0

Tuzla siti - Široki Brijeg 1:1

Velež - Željezničar 1:1

13:33

Radulović i Georgiev prvi put od početka, Meleg na klupi

Za Borac će danas, prvi put ove sezone u m:tel Premijer ligi BiH, starteri biti Aleksandar Radulović i Boban Georgiev, dok se posljednje pojačanje, Dejan Meleg, nalazi na klupi.

Ostatak postave čine Pavlović, Jovanović, Ziljkić, Ćosić, Brtan, Lukić, Milojević, Borovčanin i Zakarić.

Za domaće će danas od prvog minuta igrati: Bukvić, Alić, Žulj, Vazda, Hadžić, Hiroš, Dedić, Dejanović, Mahmić, Nikolić i Begić.