KUP BiH: "Šestica" Borca u Kaknju! Crveno-plavi do vrha napunili mrežu Rudara!

Banjalučki Borac superiornom igrom je izborio plasman u četvrtinale Kupa Bosne i Hercegovine.

Kup BiH: Osmina finala, rezultati, FK Borac Izvor: MONDO/Vedran Ševčuk

Crveno-plavi su po prvi put u istoriji odmjerili snage sa kakanjskim Rudarom i do vrha napunili mrežu golmana Ajdina Dinara.

RUDAR - BORAC 1:6 (0:2)

Crveno-plavi su poveli u 12. minutu majstorskim pogotkom Jove Lukića, koji je golmana domaćina Ajdina Dinara savladao udarcem sa 20-ak metara.

Još ljepši je bio šut Siniše Dujakovića u 39. minutu kada je sa više od 30 metara pogodio domaću mrežu, pa je Borac sa ugodnih 0:2 otišao na pauzu u poluvremenu.

Početkom nastavka izabranici Vlade Jagodića su nastavili dominaciju pa je sve dileme u 59. minutu razriješio Jovo Lukić svojim drugim pogotkom, da bi se potom u strijelce upisivali i Goran Zakarić, Almedin Ziljić i Bojan Marković.

Počasni pogodak za "zeleno-crne" postigao je Mirza Šubo iz jedanaesterca u 73. minutu.

RUDAR KAKANJ: Dinar, Bešić, Alajbegović, Šubo, Gavrić, Čehajić, Imamović, Sivac, Jusić, Mušija, Zukić.

BORAC: Pavlović, Radulović, Jovanović, Ziljkić, Ćosić, Dujaković, Brtan, Lukić, Milojević, Georgiev, Zakarić.

Izvor: Promo/FK Sarajevo

Siguran plasman među osam najboljih ostvarili su i fudbaleri Sarajeva na gostovanju u Krupi na Vrbasu (2:4), gdje je "bordo" tim sav posao završio još u prvih 45 minuta s obzirom da je na odmor otišao sa tri pogotka prednosti.

Dvostruki strijelac za goste sa "Koševa" bio je Amar Rahmanović, posebno je lijep bio drugi gol iz slobodnog udaraca, a za još jednu loptu u mreži Krupe pobrinuo se na samom početku Marin Galić, koji je postigao autogol.

U nastavku je Krupa pokazala zube protiv favorizovanog rivala i dva puta pogodila mrežu Džafića preko Igora Makitana i Emanulaha Blaževića, ali je i tim Vinka Marinovića pogotkom Matijasa Fanima uspio da sačuva prednost i ovjeri prolazak u narednu rundu najmasovnijeg takmičenja.

KRUPA: Kolak, Makitan, Pavlović, Nikolić, Dujaković, Palić, Galić, Svraka, Maksimović, Vukmanović, Simonović.

SARAJEVO: Džafić, Hodžić, Pidro, Ahmetović, Rahmanović, Velkoski, Miličević, Pejović, Đokanović, Šerbečić, Tatar.

Izvor: Facebook/HŠK Zrinjski

Zrinjski i Željezničar su takođe opravdali uloge favorita u dvobojima sa Slavijom iz Istočnog Sarajeva odnosno Goraždem, ali tek u drugom poluvremenu.

Poslije "nule" u prvih 45 minuta, "plemići" su u nastavku za sedam minuta postigli četiri pogotka!

Najprije je Ognjen Todorović u 48. minutu načeo "sokolove", potom je dva minuta kasnije prednost uduplao Petar Kunić, Damir Zlomislić je poslije nova dva minuta pogodio za 3:0, da bi "poker" u mreži ekipe iz Istočnog Sarajeva "kompletirao" Anes Mašić u 55. minutu.

Željo je takođe tek u drugom dijelu stigao do pobjede i plasmana u četvrtfinale, a strijelci za plave u periodu od 67. do 77. minuta protiv Goražda bili su Petar Bojo, Vedran Vrhovac i Luka Juričić iz penala.

U premijerligaškom duelu između Tuzle sitija i Radnika iz Bijeljine pobijedio je domaćin rezultatom 3:1, a plasman je ostvarila i ekipa Klisa, pobjedom na gostovanju u Nevesinju (0:2).

U dvoboju između prijedorskog Rudara i Zvijezde 09 nije bilo pogodaka, pa se nakon izvođenja jedanaesteraca dalje plasirao tim iz etno-sela Stanišići rezultatom 3:4, dok je meč između Veleža i Širokog Brijega odgođen za 14. novembar zbog korona virusa.

Izvor: Anadolija/Željko Miličević