Odlična vijest za Zvezdu: Proljeće u Evropi u rukama crveno-bijelih, potrebno je samo nokautirati ošamućene Belgijance!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Ubjedljiva pobjeda njemačkog tima, druga u Ligi Evrope.

Liga Evrope Gent - Hofenhajm 1-4 Izvor: Guliver/Getty Images, Martin Rose/Getty Images Europe

Dok su fudbaleri Crvene zvezde ubjedljivo savladali Slovan iz Libereca na svom terenu, Hofenhajm se učvrstio na prvom mestu grupe u Ligi Evrope.

Tim iz Njemačke savladao je Gent na gostovanju 4:1 i tako se "osamio" na prvom mjestu grupe L sa šest bodova, dok Slovan i Zvezda imaju po tri boda. Gent je bez bodova i dolazi na gostovanje (naredni četvrtak) u Beograd sa imperativom pobjede, jer bi ih svaki drugi rezultat vjerovatno eliminisao iz igre za prolazak dalje.

Gent je na ovom meču propustio svoju šansu da uhvati priključak sa ostalim timovima iz grupe L, pošto je Jaremčuk na startu meča uspio da promaši penal.

Nijemci to nisu oprostili pa je tako Belfodil iz penala donio prednost Hofenhajmu u 36. minutu. Grilič je duplirao vođstvo u 52. mintuu, a onda smo vidjeli prelijep gol Mijata Gaćinovića

U jednoj akciji reprezentativac Srbije natrčao je na loptu na nekh 20 metara od gola i poslao je neodbranjiv udarac u gornji desni ugao gola Genta za 3:0.

Uspeo je Gent da postigne gol u finišu meča preko Klajndesta, ali Dabur je postavio konačnih 4:1 u 94. minutu,.

Ovo znači da bi Crvena zvezda u mečevima sa Gentom mogla da riješi svoje pitanje i da se plasira u nokaut fazu takmičenja. Gledajući meč Zvezde sa Liberecom i dva duela Genta do sada u LE, djeluje da crveno-bijeli imaju mnogo šanse za prolazak dalje.

Duel srpskog i belgijskog predstavnika igra se 5. novembra na "Rajku Mitiću".