REMI

Velež poveo dok je teren još ličio na nešto, Sloboda u 95. minutu iščupala bod na "Tušnju" (FOTO)

Podjela bodova u posljednjem meču 16. kola m:tel Premijer lige BiH.

Izvor: MONDO/Sport1/Sanel Konjhodžić

Po izuzetno teškom terenu, koji je pred početak utakmice i ličio na nešto, a vremenom se pretvorio u pravu oranicu, Sloboda i Velež remizirali su 1:1 na "Tušnju" u posljednjem meču 16. kola m:tel Premijer lige BiH

Jedini gol u prvom dijelu postigao je Brazilac Brandao u 15. minutu, a nakon toga nije bilo izglednih prilika ni na jednoj strani sve do 95. minuta, kada je Miloš Zličić pogodio za remi.

SLOBODA - VELEŽ 1:1 (0:1)

Utakmica je počela malom svečanošću. Amar Beganović odigrao je 100. meč za Slobodu u prošlom kolu protiv Širokog Brijega, a sada je uoči početka duela sa Veležom dobio prigodan poklon - uramljen dres sa brojem 100.

Jedinu šansu domaći su u prvom poluvremenu imali u 9. minutu, kada je Fedor Predragović sa blizu 30 metara uputio pravi projektil, ali je lopta otišla tik iznad gola gostiju.

Prvi ozbiljniji napad Mostarci su pretvorili u vođstvo. U 15. minutu Ovčina se odlično oslobodio svog čuvara, uposlio Brandaa, koji sjajno pogađa i postiže svoj treći gol u sezoni.

Do sudijske nadoknade rezultate se nije mijenjao, a onda je Zličić iskoristio gužvu i konfuziju u šesnaestercu Mostaraca, te ugurao loptu za konačnih 1:1.

Zbog obaveza reprezentacije BiH slijedi pauza u bh. eliti.

SLOBODA: Bukvić, Jusić, Čivić (46. Veselinović), Beganović, Dž. Beganović, Kurtalić, Alić (46. Ramić), Maksimović (84. Zličić), Osmić (84. Devedžić), Predragović (72. Husejinović), Balić. Trener: Mladen Žižović.

VELEŽ: Bogdanović, Zvonić, Ovčina, Isić, Brandao (68. Cvijanović), Hasanović, Vehabović (78. Pršeš), Salčin (68. Radović), Zajmović (68. Zubanović), Džanković (46. Peco), Radovac. Trener: Feđa Dudić.