Rudar ispustio pobjedu protiv Želje u 95. minutu, Tuzla siti se spasio u Posušju!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Rudar i Posušje bili nadomak iznenađenja, ali i jedni i drugi poklekli u finišu.

Poslije pobjede Zrinjskog nad Borcem ekipi Tuzla sitija trebala je pobjeda u Posušju kako bi smanjila zaostatak za „plemićima“ ali moraće da se zadovolji i remijem 1:1, dok Željezničar može da slavi pošto je golom Bekrića u 95. minutu izborio remi 2:2 protiv Rudar Prijedora.

Tuzla siti može da da bude zadovoljan osvojenim bodom posebno jer su do izjednačenja stigli sa desetoricom, kao i zbog činjenice da su domaći promašili jedanaesterac.

Nakon pomalo sporne situacije Gigović je u 37. minutu pokazao na bijelu tačku, ali je jako loš Lučića odbranio Brajlović.

Novi problem za Tuzla siti bilo je isključenje Čelikovića u finišu prvog poluvremena.

Iako su domaći igrači imali igrača više, bio je to prilično nezanimljiv meč, međutim, Posušje je ipak stiglo do pogotka, nakon novog jedanaesterca.

Ovog puta izveo ga je Serdarušić za vođstvo Posušja 1:0.

Tuzla siti ni nakon toga nije uspjevao da preuzme kontrolu, ali je iz jednog kontranapada ipak stigao do izjednačenja, i to nakon lijepog gola Džafića iz voleja.

Posušje je tako ispustilo dva boda, ali dobre vijesti za njih stigle su iz Prijedora gdje je ekipa Rudara, koja je direktan rival u borbi za opstanak, takođe propustila priliku za veliko iznenađenje.

Ekipa Marka Tešića vodila je 2:1 sve do petog minuta sudijske nadoknade, ali je Željezničar uspio da golom Bekrića duboko u nadoknadi izjednači na 2:2 i tako izbjegne treći vezani poraz.

Poveo je Željezničar preko Mekića nakon asistencije Juričića, ali je Amoa u 37. izjednačio na 1:1 i tako nakon pogotka Sarajevu u prošlom kolu zabio i njegovom najvećem rivalu.

A u drugom poluvremenu napadač iz Gane postigao je još jedan, međutim, ni to nije bilo dovoljno Rudaru za prekid serije od sada već tri remija.