Fudbal

Ludnica u Italiji: Pandev skoro kao Deki, dva crvena Đenove, povratak Lećea

Fantastičan meč u matine termine u Lećeu...

Sve je bilo na strani Đenove na gostovanju na italijanskoj "Štikli" - imali su gosti dva gola prednosti poslije prvog poluvremena, ali uslijedio je povratak domaćina na stadionu "Via Del Mare" u 15. kolu Serije A.

LEĆE - ĐENOVA 2:2 (0:2)

Sve je počelo pogotkom sjevernomakedonskog veterana Gorana Pandeva koji je podsjetio na legendarni gol Dejana Stankovića za Inter 2011. godine.

Tim udarcem sa pola terena protiv Šalkea, Stanković se zlatnim slovima upisao u istoriju Intera, ali i evropskog fudbala, a na tom tragu je bio i nedjeljni pogodak iskusnog Sjevernog Makedonca.

Pandev je u 31. minutu utakmice 15. kola Serije A iskoristio katastrofalno ispucavanje brazilskog golmana Gabrijela i sa 40-tak metara pogodio mrežu Lećea - 0:1.

Iskusni napadač iz Sjeverne Makedonije bio je zaslužan i za drugi pogodak Đenove s obzirom da je izborio penal u finišu prvog dijela, koji je sigurno relizovao Domeniko Krišito - 0:2.

Tada se činilo da će gosti uspjeti da prekinu lošu seriju od pet utakmica bez poraza...

Međutim, u nastavku su izabranici Fabija Liveranija najprije smanjili fantastičnim golom Filipa Falkea u 60. minutu, potom su Đenovljani ostali sa 10 igrača zbog drugog žutog, odnosno crvenog kartona Kevina Agudela.

Brojčanu prednost na terenu, Leće je iskoristilo u 70. minutu kada je Falko asitirao Andrei Tabaneliju - 2:2.

Pandev od heroja prometnuo u tragičara u roku od četiri minuta (73-77), jer je zaradio dva žuta kartona, prvi zbog simuliranja penala, a drugi, isključujući zbog žestokog starta, pa mu je Đovani Roki pokazao put u svlačionicu.

Ipak i sa devet igrača, gosti sa "Marasija" su uspjeli da sačuvaju jedan bod, iako su po svemu prikazanom ispustili dva.