Ne nazire se kraj Napolijeve krize, Maksimović isključen, a nije ni igrao!

Devet mečeva u nizu bez slavlja, Karlo Ančeloti sve bliže otkazu.

Iz dana u dan, Karlo Ančeloti je bliži otkazu.

Njegov Napoli vezao je i deveti meč na kojem nije slavio (sedam u Seriji A i dva u Ligi šampiona), a večeras je u duelu sa slabašnim Udinezeom teškom mukom izvukao remi.

Iako je posljednjih sedam mečeva protiv Udinezea riješio u svoju korist (računajući i Kup Italije), večeras je u Udinama izgledao veoma blijedo, što se odrazilo i na konačan ishod meča.

Ipak, kako su igrali, Napolitanci i te kako mogu biti zadovoljni podjelom bodova - 1:1.

Kevin Lazanja bio je čovjek odluke u prvom dijelu susreta.

U 32. minutu domaći su odigrali brz kontranapad, iskoristili situaciju u kojoj je Kalidu Kulibali ostao na protivničkoj polovini, Lazanja se našao usamljen pred golom gostiju i rutinski pogodio mrežu Aleksa Mereta.

Očekivala se reakcije s klupe Napolitanaca, Fernando Ljorente na poluvremenu je zamijenio indisponiranog Lorenca Insinjea, a Amin Junez Irvinga Lozana, nakon čega su "partenopei" konačno počeli da igraju.

Rezultovalo je to golom za izjednačenje, koji je u 69. minutu postigao Pjotr Zjelinski.

Ipak, kada je izgledalo da favorizovani gosti konačno mogu do trijumfa, koji čekaju mjesec i po, Udineze je bio taj koji je prijetio, ali se mreže više nisu tresle.

Srpski internacionalac Nikola Maksimović nije dočekao da upiše minute.

Spremao se da uđe u igru u finišu, a onda je tokom zagrijavanja u 79. minuzu nešto dobacio pomoćnom sudiji, a glavni arbitar Mauricio Marijani odlučio je da mu pokaže put u svlačionicu.

Poslije 15. odigranog kola, Napoli ima nevjerovatnih 17 bodova zaostatka za trenutnim liderom Interom.