Fudbal

Murinjova odbrana je baš loša, ali Totenhem se uz VAR provukao u Noriču

U drugom meču igranom od 18.30, Lester savladao Vest Hem i moguće presudio Manuelu Pelegriniju.

Kada kažete Žoze Murinjo, prvo pomislite na čvrstu odbranu, ali možda bi u narednom periodu valjalo dobro porazmisliti o takvom razmišljanju, pošto je upravo odbrana koštala Totenhem boljeg rezultata na "Kerou roudu".

NORIČ - TOTENHEM 2:2 (1:0)
/Vrančić 18, Orije ag. 61 - Eriksen 55, Kejn pen. 83/

Totenhem se vratio pravljenju loših rezultata pošto su samo dva dana nakon jedva izborene pobede protiv oslabljenog Brajtona sada mogli samo do boda protiv tima koji se nalazi u zoni ispadanja.

"Pevci" su i ovoga puta olako dopuštali protivniku da postižu golove, a na drugoj strani su imali dosta sreće da stignu do remija, pošto nijedan od dva gola nisu postigli "iz igre".

Sve je počelo u 18. minutu kada je Mario Vrančić doveo Norič u vođstvo i to na isuviše lak način. Hrvat je sam išao u prodor ka golu Totenhema, niko ga nije napadao, a i udarac po sredini gola Paulo Gazaniga je uspeo da ne odbrani.

Možda i ključni trenutak desio se u 33. minutu kada je Temu Puki povisio na 2:0, da bi posle gledanja VAR snimka sudije utvrdile da je ipak postojao ofsajd. Ipak, blago rečeno, bilo je nemoguće utvrditi da li je ofsajd zapravo i postojao. Pogledajte tu situaciju OVDE.

U nastavku je Kristijan Eriksen imao svoj briljantan momenat, pogodivši iz slobodnog udarca, međutim, samo šest minuta je trebalo Noriču da ponovo povede.

Ovoga puta je odbrana Totenhema ponovo bila smotana, a Jan Vertongen je napucao Serža Orijea u noge, pa odbijena lopta odlazi u gol "pevaca".

Spas je ipak stigao iz jedanaesterca posle faula nad Harijem Kejnom, ali Murinjo će biti daleko od zadovoljnog. Njegov tim je već peti put u Premijer ligi primio dva gola na jednom meču uprkos tome što su to bila i jedina dva šuta u okvir gola Gazanige.

Za to vreme, Lester je uspeo da trijumfuje u Londonu protiv Vest Hema uprkos tome što su napravili devet promena u odnosu na meč protiv Liverpula - 2:1.

Na terenu nije bilo ni Džejmija Vardija - čija žena se tokom dana porodila- ni Džejmsa Madisona, a Demaraj Grej je tokom 83 minuta provedena na terenu prešao put od tragičara do heroja.

U 12. minutu nije realizovao jedanaesterac, ali je u 56. postavio konačan rezultat za pobedu svog tima. Prethodno je Keleći Iheanačo doveo "lisice" u vođstvo, da bi Pablo Fornals izjednačio za domaće u završnici prvog poluvremena.

Ekipa Brendana Rodžersa je tako, uprkos kadrovskim promenama, ostvarila vrlo važan trijumf kojim su obezbedili ulazak u 2020. godinu na drugom mestu Premijer lige.

Mediji na Ostrvu su pisali da je ovaj meč presudan za Manuela Pelegrinija ukoliko želi da ostane menadžer Vest Hema, a kako su upisali već 10. poraz u sezoni, moguće je da će Čileanac vrlo brzo i dobiti otkaz...