Kraj vladavine Mančester sitija u Engleskoj - više ne izgledaju kao prvaci!

Razlika između Liverpula i Sitija sada iznosi 14 bodova, a ekipa Jirgena Klopa ima i utakmicu manje... Izgleda da ćemo dobiti novog prvaka Engleske!

Mnogi su govorili o tome da je razlika između Liverpula i Mančester sitija prevelika u odnosu na kvalitet igara i da će "građani" uspeti da je istope, ali realnost je da ona postaje sve veća i veća!

Aktuelni šampion Premijer lige, u meču koji je obeležila i bizarna upotreba VAR tehnologije, uspeo je da "prospe" prednost od dva gola razlike na gostovanju Vulverhemptonu, a Gvardiola je u neverici posmatrao kako njegovi igrači idu iz kiksa u kiks i beleže već PETI poraz u domaćem prvenstvu.

To znači da ove večeri Jirgen Klop "trlja ruke" pošto je njegova ekipa na 14 bodova više od Sitija, i 13 od Lestera, a imaju još i utakmicu manje od, zovimo ih i dalje tako, rivalima za titulu.

VULVERHEMPTON - MANČESTER SITI 3:2 (0:1)
/Traore 55, Himenez 82, Doerti 90 - Sterling 25, 50/

Ako u nečemu "građani" mogu da pronađu alibi kada je utakmica na "Molionu" u pitanju onda je to što su više od 80 minuta igrali sa igračem manje, pošto je golman Ederson posle ne tako inteligentnog istrčavanja zaradio direktan crveni karton, što je značilo da Gvardiola iz igre mora da izvede Aguera i da potpuno promeni pristup utakmici - gledali smo "defanziva Siti".

Posle bure oko dosuđenog penala za Sterlinga u 21. minutu, koji je dva puta promašio šut sa "kreča" i opet doveo Siti u vođstvo, pa duplirao prednost u 50. minutu - videli smo potpuni preokret.

/OPŠIRNIJE O "FRCI" ZBOG VAR TEHNOLOGIJE ČITAJTE OVDE/

Adama Traore je "upropastio" odbranu Sitija, prvo je u 55. minutu postigao efektan gol pored nepostojećeg rezervnog golmana Klaudija Brava, mada mu ni odbrana baš nije bila od pomoći pošto nije stala u blok, da bi mladi "nabildovani" krilni fudbaler ključnu odluku odigrao i kod izjednačenja.

I to na bizaran način...

U jednom "NFL" duelu je nadmudrio Benžamana Mendija, koji je bespotrebno gradio loptu u opasnoj zoni, a na pravom mestu se našao Himenez za 2:2 u 82. minutu.

Uhvatio se Gvardiola za glavu šta mu je uradio jedan od njegovih skupocenih igrača iz odbrane, ali tu nije bio kraj pošto se i Nikolas Otamendi, koji je u klubu i pre njegove ere, žestoko obrukao u 90. minutu kada je Doerti prošao i "ispisao" 3:2 za kraj meča.

Videćemo da li će ovo biti i prednost s kojom Liverpul ulazi u sledeću godinu pošto im preostaje meč urpavo sa Vulverhemptonom, dok Sitiju preostaje utakmica sa Šefildom.

Kako god bilo, čini se da već znamo novog prvaka Engleske...