Preko Nikole Milutinova nećeš moći: Sjajno veče srpskog centra i STOP za Bajern!

Evroliga Bajern CSKA 81 89 sjajna partija Nikola Milutinov Izvor: MN PRESS

Bajern je hit Evrolige, ali je Nikola Milutinov uhvatio ritam i zablistao u Minhenu!

Sjajni srpski centar predvodio je CSKA u Minhenu i bio najbolji igrač "armejaca" u trijumfu u Audi domu:

Bajern - CSKA 81:89 (17:18, 22:18, 21:28, 21:25)

Milutinov je ubacio 18 poena, bez promašaja za dva (8/8) i uz čak 12 skokova. Uz njega je u "prelomnim" trenucima, početkom posljednje četvrtine, efikasan bio i Majk Džejms, koji je završio meč sa 25 poena.

Sa druge strane, Vladimir Lučić dao je devet poena za domaće, a tandem Vejd Boldvin (19) - Džejlen Rejnolds (18) uradio je najviše da Bavarci izbjegnu poraz, ali je to večeras bilo neminovno.

Baskonija je večeras razbila Panatinaikos 93:72, a Nemanja Nedović dao je 15 poena za goste (3/6 za tri)

Meč je bio ravnopravan do starta završne četvrtine, kada je Rejnolds primakao Bajern na "minus 2" (64:66).

Uslijedili su pogoci Milutinova, Vila Klajburna, a zaključno sa trojkom Majka Džejmsa (za 68:79) CSKA je pred posljednja četiri minuta imao mirnu zalihu za kraj.

CSKA se ovim trijumfom izjednačio u broju pobjeda i poraza sa Bajernom (7-3) i dijele drugo i treće mjesto tabele.

Asvel - Olimpijakos ODLOŽENO

Tabela: Barselona 7-1, Bajern 7-3, CSKA 7-3, Olimpijakos 5-3, Valensija 5-3, Efes 5-4, Real 5-4, Žalgiris 5-4, Baskonija 4-4, Zvezda 4-5, Fenerbahče 4-5, Zenit 3-2, Armani 3-3, Makabi 3-6, Alba 2-5, Panatinaikos 2-6, Himki 2-7, Asvel 1-6.