Borac teškom mukom slomio otpor "žilavog" Bratunca

Nakon mnogo uzbuđenja i preokreta u "Boriku", Banjalučani zabilježili četvrti ovosezonski trijumf u Ligi BiH.

Borac - Bratunac 85:78 Košarkaška liga BiH 10. kolo Izvor: ABA league/Dragana Stjepanović

Do četvrtog ovosezonskog slavlja, košarkaši Borca stigli su nakon veoma uzbudljivog i neizvjesnog meča protiv Bratunca u "Boriku".

Ekipe su se tokom većeg dijela meča smjenjivale u vođstvu, Bratunčani su na dva minuta prije kraja imali poen prednosti, ali su Banjalučani uspjeli da preokrenu i na kraju slave 85:78.

BORAC - BRATUNAC 85:78 (18:25, 18:13, 24:18, 25:22)

Gosti su boljom igrom u prvom kvartalu stigli do prednosti od sedam poena, ali su domaći uspjeli do poluvremena da se vrate u meč.

Treća četvrtina pripala je u potpunosti Banjalučanima, da bi gosti iz Bratunca odlučujućih 10 minuta otvorili znatno bolje, prešli u vođstvo i tu prednost, kako smo već rekli, čuvali do posljednjih 120 sekundi.

Ipak, Borac je zaigrao znatno angažovanije u finišu, te velikom serijom 14:4 stigao do pobjede.

Džonatan Dejvis bio je najefikasniji u pobjedničkoj ekipi sa 20 poena, a dodao je četiri skoka i tri asistencije. Nikola Tanasković ubacio je 17 poena i imao osam skokova, dok su dvocifren učinak ostvarili još Božo Đumić (12 poena) i Nemanja Nikolić (11).

U timu Bratunca sa po 26 poena prednjačili su Dejan Ćup i Marko Rikalo, koji je dodao i osam uhvaćenih lopti. Po 10 poena imali su Nikola Talić i Aleksandar Danilović.

Leotar je u derbiju ove runde porazio Zrinjski u Trebinju 94:77, dok je vodeći Široki bio ubjedljiv protiv Kaknja 88:55.

Sparsi su u gradskom derbiju bili uspješniji od Bosne 82:75.

Slobodna: Čapljina

TABELA: Spars 7-1, Široki 6-2, Leotar 5-4, Čelik 5-4, Zrinjski 6-2, Čapljina 4-5, Borac 4-5, Kakanj 3-7, Sloboda 4-4, Bratunac 3-5, Promo 3-5, Mladost 2-5, Bosna Rojal 2-5.