Čeliku DRAMA u Zenici: Široki pao u "Areni" nakon produžetka!

Vrijedna pobjeda Zeničana

Liga BiH košarka Čelik Široki 99 94 Izvor: MN PRESS

Košarkaši Čelika savladali su Široki Brijeg rezultatom 99:94 nakon produžetka na otvaranju 14. kola Lige BiH i upisali veoma važnu pobjedu u borbi za plasman u Ligu 6:

ČELIK – ŠIROKI 99:94 (89:89)
(19:19, 18:32, 31:23, 21:15, 10:5)

Vidjeli smo pravu dramu u Zenici!

Široki je imao plus tri (86:89) 40 sekundi do kraja, kada je Milivoje Božović pogodio samo jedno slobodno bacanje za Čelik, da bi odmah potom Haris Delalić "iz odbojke" pogodio za dva poena i odveo meč u produžetak!

I u dodatnih pet minuta, Široki je bio tri poena ispred Čelika (91:94), ali su domaći serijom 8:0 stigli do zlata vrijedne pobjede u borbi za Ligu 6!

Poslije izjednačenog početka i egala na kraju prve dionice (19:19), desetostruki šampion BiH je u drugom kvartalu uspostavio potpunu kontrolu nad dešavanjima na terenu.

Osjetilo se to, naravno, i na rezultatu, pa se u drugo poluvrijeme ušlo pri plusu od 14 poena (37:51) za goste.

U napadačkom smislu, Čelik je uzvratio gostima u narednoj četvrtini, postigavši 31 poen. Na kraju te dionice zaostatak za Hercegovcima iznosio šest poena (68:74), a poslije mini-serije na startu četvrte četvrtine, stiglo se do "poravnanja" (74:74).

Ipak, naredni minuti ponovo su pripali gostima, koji su serijom 1:9, zaključeno trojkom Buljevića, odmakli na osam poena (75:83).
Čelik je još jednim naletom uspio ponovo da dođe do egala, a zatim do produžetka i već opisane pobjede.

U pobjedničkoj ekipi prednjačio je Milivoje Božović sa 21 poenom, dok je kod Širokog Lovro Buljević postigao 19.

Tokom vikenda, biće odigrane još četiri utakmice – tri u subotu i jedna u nedjelju.

Prvo se u derbiju sastaju Leotar i Spars, u borbi za prvo mjesto, a zatim će na teren Sloboda i Borac, odnosno Bosna i Mladost.

Drugi dan vikenda rezervisan je za okršaj Bratunca i Proma, a duel Kakanj – Čapljina je odgođen.

Kakanj – Čapljina

TABELA: Spars 9-2, Leotar 8-4, Čelik 7-6, Zrinjski 8-4, Široki 7-5, Promo 5-7, Borac 5-7, Bosna Rojal 5-6, Čapljina 5-5, Kakanj 3-9, Sloboda 4-6, Mladost 4-6, Bratunac 3-6.