Ovaj potez Bjelice je riješio meč, donio je pobjedu: Srbin dobio šansu da igra i pogodio kada je bilo najbitnije (VIDEO)

Nemanja Bjelica je izašao na teren, imao odličnu partiju, a njegov tim je došao do pobjede.

Sakramento Kingsi su savladali Detroit Pistonse 110:107, a Nemanja Bjelica riješio meč Izvor: Tanjug/AP Photo/Rich Pedroncelli

Sakramento Kingsi su savladali Detroit Pistonse 110:107, a Nemanja Bjelica je bio na terenu!

Srpski krilni košarkaš koji je ove godine u nemilosti trenera je na terenu proveo 12 minuta, ali i u tako skraćenoj minutaži je uspio da donese svom timu najvažnije poene na meču!

Na 10,6 sekundi do kraja meča pri rezultatu 107:106 za Kingse tim iz Sakramenta je imao aut. Nemanja Bjelica je bio na terenu i iskoristio je svoje iskustvo i ogromnu košarkašku inteligenciju da riješi ovu utakmicu.

Demarkirao se, zavarao svog čuvara Sadika Beja i odjednom se našao sam ispod koša! Lako je riješio ovo, postigao svoj osmi poen na meču i riješio utakmicu.

Meč je završio sa osam poena, četiri skoka i tri asistencije, ali će se pamtiti ovaj detalj sa kraja meča. On je poslije povratka na teren više puta dokazao da i te kako znači Kingsima, a poslije ovakvih partija možda ipak na kraju vidimo trejd u neku od ekipa koje ga žele.

Jer Bjelica je pravi igrač za šampionske sastave kojima je potreban čovjek koji može da uđe sa klupe i ovako riješi meč!