Boban dobio šansu i odmah napravio "dabl-dabl"! Srbin nije pomogao Dalasu, ni Pokuševski ne može protiv Bostona!

Timovi dva srpska košarkaša upisali poraze u NBA ligi.

boban-marjanovic-dabl-dabl-13-poena-11-skokova-dalas-poraz-aleksej-pokusevski-oklahoma-nba-video Izvor: Derick Hingle/FR170358 AP

Napokon je Boban Marjanović dobio malo veću priliku u redovima Dalasa i odmah je srpski centar ostvario "dabl-dabl" učinak! Ipak, ni partija gorostasa u dresu Maveriksa nije bila dovoljna za trijumf nad Nju Orleansom.

NJU ORLEANS PELIKANS - DALAS MAVERIKS 112:103

Košarkaški Dalasa bili su bez Luke Dončića na ovom gostovanju i nisu uspjeli da bez njegove pomoći ostvare trijumf.

Nije pomoglo ni što je Boban Marjanović na terenu proveo 29 minuta, ostvarivši učinak od 13 poena i 11 skokova - Pelikansi su stigli do tijesnog trijumfa.

Tim iz Teksasa je imao veliki zaostatak od 15 poena poslije prve četvrtine, vratili su se u trećoj dionici, čak i na kratko poveli u četvrtoj, ali nikako nisu uspijevali sa "kratkom klupom" da izdrže taj teret.

Tim Hardavej Junior je sa 30 poena predvodio Dalas, Džejlen Branson je ubacio 24, dok je potom slijedio Marjanović sa 13.

U sastavu Nju Orleansa je svoju snagu pokazao talentovani Zajon Vilijamson sa 38 poena, dok je Nikejl Aleksander Voker dodao 20, a Brandon Ingram 19 poena.

Za to vrijeme, poraz je upisala i Oklahoma Siti Tander, ekipa u kojoj je svoju minutažu dobio Aleksej Pokuševski.

Izvor: Tanjug/AP/Garett Fisbeck

Ipak, i ovaj srpski košarkaš se našao na gubitničkoj strani, pošto je Boston savladao Oklahomu 111:94.

Pokuševski je za 32 minuta na terenu postigao osam poena, uz dva skoka i pet asistencija, a imao je učinak 3/6 pri šutu za dva poena i 0/4 za tri.

U Oklahominom timu su najbolji bili Teo Maledon sa 22 poena i Mozes Braun sa 21 poenom i čak 23 skoka, dok su preokret u posljednjoj dionici u Bostonu predvodili Džejson Tejtum (27 poena) i Džejlen Braun (25 poena).

Taj preokret stigao je nakon što je Oklahoma vodila od prvog minuta sve do početne faze četvrte četvrtine, ali je serija 19:0 riješila pitanje pobjednika u korist Seltiksa.