Jokić se naljutio, pa eksplodirao - i nije bilo dovoljno! Kraj sjajnog niza Denvera - bez Nikole se igra raspala!

Gotova je serija pobjeda Nagetsa.

nikola jokić se naljutio, denver izgubio od bostona Izvor: Tanjug/AP/David Zalubowski

Posle osam uzastopnih pobjeda od dolaska nove zvijezde ekipe Erona Gordona, Denver je doživio prvi poraz!

Nikola Jokić "upisao" se tek krajem druge četvrtine kada je dao prvi poen, a onda je u trećoj četvrtini eksplodirao. Nažalost po Nagetse, još jedan njegov tripl-dabl nije bio dovoljan da traje serija pobjeda!

Denver - Boston 87:105 (27:16, 24:29, 28:29, 8:31)

Somborac je poslije tri četvrtine izašao iz igre i otišao na odmor sa 17 poena, 11 asistencija i devet skokova, a dok je sjedio na klupi Boston se vratio u meč i preokrenuo utakmicu na svoju stranu.

Trener Denvera Majk Meloun vratio je Jokića tokom posljednje četvrtine, ali su Seltiksi već tada kontrolisali sve. Dok je Nikola odmarao napravili su seriju 20:1!

Jokić će pamtiti ovu utakmicu po blijedoj igri u prvom poluvremenu, kada je dao samo tri poena, ali i po svađi sa sudijama, koje su ga kaznile tehničkom greškom krajem druge četvrtine zbog prigovora.

Nažalost, priča o njemu i tretmanu kakav ima kod sudija dobro je poznata...

Dok je Nikola vodio veliku borbu u derbiju večeri, Bogdan Bogdanović je zablistao pred Majklom Džordanom i oborio svoj trojkaški NBA rekord.

Najefikasniji u Jokićevom timu bio je Majkl Porter Džunior sa 22 poena i 11 skokova, a zapaženi su bili i Fakundo Kampaco sa 14 i Vil Barton sa 13 poena. Ipak, svi oni nisu uspjeli da spriječe sunovrat Denvera.

Sa druge strane ubitačan je bio lider Bostona Džejson Tejtum sa 28 poena i 10 skokova, dok je 10 ubacio Džejlen Braun. Uz njih, koš Denvera zatrpavali su i Markus Smart, Kemba Voker (po 14), a dvocifren u napadu bio je i Robert Vilijams sa 10.

Pogledajte kako izgleda tabela Zapadne konferencije.