Spektakl u Majamiju: Ispod očevog dresa nije mogao da promaši: Pamte ga kao klinca, razbio ih sa deset trojki!

Noć za pamćenje saigrača Luke Dončića i Bobana Marjanovića!

tim-hardavej-junior-dalas-majami Izvor: Tanjug/AP/Wilfredo Lee

Na terenu na kojem je njegov otac Tim Hardavej (56) igrao spektakularne partije od 1996. do 2001, nasljednik Tim Hardavej Džunior (29) odigrao je prošle noći utakmicu za pamćenje.

Jedan od lidera Dalasa ubacio je čak 10 trojki i ukupno čak 36 poena u važnoj pobjedi svog tima:

Majami - Dalas 113:127 (39:30, 15:33, 23:35, 36:29)

Na terenu ispod podignutog dresa svog oca, Hardavej je bio posebno inspirisan. "Bila je čast i privilegija igrati pod tim dresom", rekao je on poslije utakmice, na parketu NBA vicešampiona na kojem se igrao kao dijete.

Izvor: Profimedia

Šuter domaćih Dankan Robinson pokušao je da mu uzvrati dobru igru, isto je probao i plejmejker Goran Dragić, ali ništa nije "upalilo". Obojica su postigli po 19 poena, a Majami (35-31) sad dodatno zaostaje za petoplasiranom Atlantom (36-30), uz činjenicu da ima lošiji međusobni skor.

Iako su domaći opet igrali bez strijelca Tajlera Hiroa i duže odsutnog Viktora Oladipa, u prvoj četvrtini meča šutirali su trojke odličnih 8/9. Kasnije je ta brojka drastično pala, jer su u drugoj pogodili samo jednu iz 11 pokušaja.

Srpski centar Boban Marjanović nije nastupio za Dalas, a ni Nemanja Bjelica za Majami.

"Igrač preokreta bio je Džoš Grin", pohvalio je poslije meča trener Dalasa svog rukija, posebno istakavši njegov doprinos u drugoj četvrtini.

Sa druge strane, uz raspucanog Hardaveja zapažen među gostima bio je i Luka Dončić, sa 23 ubačena poena. Maveriksi su peti na tabeli Zapadne konferencije i u najlošijem scenariju igraće plej-in turnir.