Spars na korak od plasmana u ABA ligu, ali trener Kadija spušta loptu: Split je kvalitetniji!

Sarajevski tim slavio u Splitu i u subotu ima meč-loptu na svom parketu.

split - spars 70:76 Izvor: FENA

Košarkaši Sparsa pobijedili su u gostima ekipu Splita rezultatom 76:70 u prvom susretu baraža za plasman u ABA ligu.

U izjednačenoj utakmici odluka je pala u posljednjoj četvrtinu koju su gosti iz Sarajeva dobili rezultatom 14:8.

Najraspoloženiji u redovima Sparsa bio je Kenan Kamenjaš s 19 poena i šest skokova, dok je kod Splita prvi strijelac bio Marko Luković s 19 poena.

Miodrag Kadija, trener Sparsa čestitao je na pobjedi svom timu.

"Borili smo se 40 minuta, Split je kvalitetnija ekipa, a mi ne smijemo ni pomisliti da je sve gotovo. Biće teško u drugoj utakmici, mi smo iznenadili Split i sad ćemo se truditi da napravimo još jedno iznenađenje", rekao je Kadija.

Druga utakmica igra se za tri dana u Sarajevu, a eventualna treća ponovo u Splitu 20. maja.