Drugo slavlje Sparsa, Leo i dalje na nuli: Katastrofalna treća četvrtina koštala Trebinjce

Odigran jedan duel košarkaške Lige 6 za šampiona BiH.

leotar - spars 77:80 liga 6 za šampiona bih Izvor: ABA liga/Dragana Stjepanović

Košarkaši Sparsa slavili su kao gosti protiv Leotara u Trebinju 80:77, te tako stigli do drugog trijumfa u Ligi 6, istovremeno nanijevši Trebinjcima treći poraz u borbi za šampionsku titulu u BiH.

Trebinjci su izuzetno loše odigrali treću četvrtinu u kojoj su postigli svega šest poena, naspram čak 27 sarajevskog tima i taj kvartal bio je presudan u ovom susretu.

Iako su domaći na poluvrijeme otišli sa čak 15 poena prednosti, to nije bilo dovoljno da se dođe do prvog slavlja u Ligi 6. Već pomenuta treća četvrtina "odnijela" je sve nade košarkaša Leotara da mogu do slavlja, dok su u posljednjih 10 minuta susreta uspjeli samo da ublaže poraz.

Božo Đurasović sa 19 poena bio je najefikasniji u poraženom sastavu, 16 je dodao Stefan Mijović, dok su Đorđije Ninković i Nikola Šućov ubacili po 11.

Sparse je do trijumfa vodio Nedim Buza, koji je ubacio 21 poen, dok su dvocifren učinak imali još Kenan Kamenjaš (18) i Almir Hasandić (10).

Sparsi sada imaju skor 2-0, identičan Borcu, dok je Leotar na začelju sa sve tri poraza, te je uz Čelik (0-1) jedini bez slavlja do sada.

TABELA: Borac 2-0, Spars 2-0, Široki 1-2, Leotar 0-3, Igokea 1-0, Čelik 0-1.