"Tropska vrelina" u banjalučkom "Boriku": Borac "razbio" Široki za prvu poziciju u Ligi 6!

Košarkaši banjalučkog Borca zabilježili su i drugu pobjedu u Ligi 6 za šampiona Bosne i Hercegovine.

kk borac - kk široki, Liga 6 Izvor: Facebook/KK Borac Banjaluka

Poslije trijumfa nad trebinjskim Leotarom, crveno-plavi su u drugoj utakmici deklasirali Široki u dvorani "Borik" sa "plus 35" poena razlike!

BORAC - ŠIROKI 98:63 (30:21, 22:18, 31:11, 15:13)

Banjalučani su od starta nametnuli svoju igru i već poslije prvog poluvremena stekli "plus 13" (52:39), da bi u trećoj četvrtini u potpunosti razbili goste sa "Pecare", pa su pred posljednjih 10 minuta ušli sa prednošću od čak 33 poena (83:50).

Početkom četvrtog kvartala prednost je narasla i do tropskih "plus 40" (91:51), što su do kraja izabranici Dragana Gagija Nikolića rutinski održavali i stigli do novih bodova i prve pozicije na tabeli.

Brijljirao je Nikola Tanasković sa 29 poena, 12 skokova i pet asistencija, a solidan doprinos dali su još Hejden Leskol sa 14, Srđan Kočić sa 13, te Draško Knežević i Džonatan Dejvis sa po 11 koševa.

U hercegovačkom taboru, koji je uknjižio drugi poraz u Ligi 6, najefikasniji su bili Aron Tomas i Jure Zubac sa po 13 koševa, dok je Patrik Rembert zabilježio dva pogotka manje.