Igokea bila u "minusu" 10 razlike na poluvremenu, a onda u nastavku "zgromila" Leotar!

"Igosi" su zabilježili prvu pobjedu u novoj sezoni Lige 6 za šampiona Bosne i Hercegovine.

igokea - leotar 89:65 Izvor: MN PRESS

Šampion BiH je startovao pobjedom i to ne u prvom, već u osmom kolu Lige 6.

IGOKEA - LEOTAR 89:65 (15:21, 21:25, 31:7, 22:12)

Zbog plasmana u polufinale ABA lige, gdje će se sastati sa Crvenom zvezdom, izabranici Dragana Bajića, najboljeg trenera ove sezone u regionalnom takmičenju, odgodili su meč u Zenici protiv Čelika, pa je uskočio trebinjski Leotar, koji je dan ranije poražen od Borca u Banjaluci.

Trebinjci su u Laktašima sjajno odigrali prvo poluvrijeme i na odmor otišli sa 10 koševa prednosti (36:36), da bi u nastavku proradili Aleksandrovčani i napravili preokret.

Sve dileme riješili su u trećoj četvrtini, koju su riješili u svoju korist rezultatom 31:7, pa je posljednji kvartal bio samo formalnost.

Najefikasniji je bio Dalibor Ilić sa 17 poena, Entoni Klemons je ubacio 15, a dvocifreni učinak ostvarili su još i Darko Talić (12), Džeki Karmajkl (11)

U trebinjskom taboru, prva imena bili su Stefan Mijović i Nikola Đurasović sa po 14 koševa, dok su po tri manje zabilježili Đorđije Ninković i Božo Durasović.

POBJEDA SPARSA NA "PECARI" POSLIJE PRODUŽETKA

Izvor: ABA liga/Dragana Stjepanović

Sarajevski Sparsi su takođe upisali početnu pobjedu, ali mnogo teže od košarkaša Igokee.

Sarajlije su slavile u Širokom Brijegu (97:99), ali tek nakon produžetka i to pred određenim brojem navijača na "Pecari".

Najbolji akter utakmice bio je Amar Gegić sa 31 košem, Nedin Buza je uknjižio 15 poena, dok je u hercegovačkom taboru najefikasniji bili Dario Drežnjak i Patrik Rembert sa po 25 pogodaka.