Lebron srušio Karija njegovim oružjem - sa 10 metara: Trojka iz svlačionice, za pobedu i plej-of! (VIDEO)

Autor Mladen Šolak

Kakav meč u NBA plej-inu!

Lejkers golden stejt lebron džejms trojka za pobjedu Izvor: Tanjug/AP Photo/Mark J. Terrill

Lebron Džejms je pred Stefom Karijem napravio šou!

Lider aktuelnog NBA šampiona, Los Anđeles Lejkersa, dao je u posljednjem minutu okršaja za pamćenje trojku za pobjedu 103:100 i za plasman u plej-of.

Njegovom trojkom sa velike udaljenosti, Lejkersi su izbacili Golden Stejt u plej-in utakmici i zauzeli sedmo mjesto u plej-ofu na Zapadu.

Pogledajte taj koš!

Trojka Lebrona Džejmsa za pobedu
Izvor: YouTube/Rookie Productions

U potpuno ravnopravnoj utakmici na sve ili ništa, Golden Stejt je u posljednja tri minuta potpuno stao u napadu, Drejmond Grin je gubio lopte, a posljednju šansu za produžetak imali su tri sekunde prije kraja, ali su i tada ispustili posjed.

Heroj je bio Lebron Džejms, koji se vratio nakon što je zbog povrede propustio čak 26 od posljednjih 30 utakmica Lejkersa i tripl-dablom uveo svoj tim u plej-of.

Završio je ovaj meč sa 22 poena, 11 skokova i 10 asistencija. Bio je to prvi tripl-dabl u novouvedenom plej-inu, koji je zaista donio mnogo uzbuđenja uoči plej-ofa.

I prije odlučujuće trojke, Lebron je krenuo na snažan prodor i iznudio nezgodan faul Drejmonda Grina, koji mu je gurnuo prst u oko- Džejms je promašio jedno slobodno bacanje, ali je u narednom posjedu pogodio koš koji će sigurno biti upamćen.

Stef Kari je završio meč sa 37 poena, ali u poslednjim sekundama nije dobio šansu da šutira za izjednačenje i produžetak, jer je Kent Bejzmor izgubio loptu loše izvedenim autom.

Lejkersi sada idu u plej-of seriju protiv Finiksa, drugoplasiranog tima Zapada, dok će Golden Stejt igrati protiv Memfisa za osmu poziciju i mjesto u seriji protiv prvoplasirane Jute.

Memfis je ranije noćas pobijedio San Antonio 100:96.