evroliga finale barselona efes

Bravo, majstore Vasa Micić donio titulu Evrolige! Srbin blistao u finalu - Jasikevičijus se cijepao od muke!

Spektakl za kraj sezone! Srbin ide u NBA kao MVP i šampion Evrolige!

evroliga finale barselona efes Izvor: MN PRESS

Efes je novi šampion Evrope, a Vasilije Micić je heroj tog uspjeha!

Srpski plejmejker, MVP Evrolige, blistao je i u finalu, dao 10 poena u posljednjih pet minuta i vodio ekipu ka istorijskoj, prvoj evro-tituli u istoriji svog kluba!

Barselona - Efes 86:81 (22:15, 14:24, 22:26, 23:21)

Micić je u finalu dao 25 poena i proglašen je za igrača utakmice. Blistao je u tandemu sa Šejnom Larkinom (21), ali Vasilije je ipak bio taj koji je u posljednjih pet minuta dodao gas, dao jako bitnu trojku, realizovao dva teška prodora, iznudio presudna slobodna bacanja...

Sjajni srpski "plej" tako se blistavo oprostio od Evrolige i izvjesno će ovog jleta otići u NBA potpuno zadovoljan, jer je u Evropi osvojio sve, zaključno sa najvećom individualnom nagradom za najkorisnijeg igrača Evrolige.

Takve probleme je stvarao Efesu da je trener Barse Šarunas Jasikevičijus sredinom treće četvtine poslije Vasine trojke uz faul od bijesa pocijepao svoj sako!

Ljutio se Šaras, kombinovao, a Nikola Mirotić uspio je da pet minuta pre kraja poništi vođstvo Efesa i da izjednači rezultat na 69:69.

A onda se pojavio Vasilije, dao jako važnu trojku i pokrenuo šou. Titulu je osvojila ekipa koja posljednjih godina igra daleko najljepšu košarku u Evropi, predvođena Micićem, Larkinom, ali i Krunoslavom Simonom, koji je u finalu poenterski bio po strani, pa je dao samo četiri poena.

Na drugoj strani, u Barseloni je najefikasniji bio heroj polufinala Kori Higins, ali njegova 23 poena nisu bila dovoljna da Katalonci podignu titulu.

Takođe, istakao se i Brendon Dejvis sa 17 poena, kao i Kajl Kjurik, koji je slobodnim bacanjima u završnici "zakuvao", ali nedovoljno da poremeti Micića.

Srbin je na sedam sekundi do kraja stao na liniju penala i rutinski "ovjerio" pobjedu svog tima, za prvu titulu u istoriji Efesa.

Kompletan tok utakmice pročitajte klikom na karticu "Razvoj događaja".

22:43

Gotovo je, Efes je šampion Evrope!

Konačan rezultat je:

Efes - Barselona 86:81!

22:42

Micić stavlja tačku?

Dao je dva penala, za 86:81 na 7 sekundi!

22:42

Najgori scenario za Efes - Kjurik dao tri penala

Iznudio je tri slobodna bacanja i realizovao svaki šut - 84:81 za Efes na 12 sekundi!

22:36

KAKVA PARTIJA VASE MICIĆA!

Dao je osam  od 15 Efesovih poena u poslednjih pet minuta i direktno odveo ekipu nadomak pobede!

Na 14 sekundi do kraja, njegov tim vodi 83:78!

22:32

Vasa vodi ka tituli - opet prodor i opet "plus 5" za Efes!

Rezultat je 81:76 u pretposlednjem minutu!

l

22:29

Ponovo Micić, prodor i 79:74 za Efes!

Prodor srpskog majstora i polaganje za "plus 5" turskog tima na dva i po minuta do kraja!

Mirotić je izjednačio - 69:69!

Čeka nas haos u poslednjih pet minuta, a Vasa Micić je sa četiri lične greške morao na klupu.

22:16

Posle tri četvrtine, Efes vodi 65:58!

Trojka Nikole Mirotića u poslednjem minutu treće deonice dala je nadu Barseloni pred poslednjih 10 minuta!

Bio je to tek peti poen Crnogorca sa španskim pasošem.

Izvor: Profimedia/Urbanandsport/NurPhoto

22:05

Evo ga MVP - Vasa Micić! Šaras je pobesneo

Srpski as pogodio je trojku pod faulom sredinom treće četvrtine, za vođstvo 51:41, a onda je realizovao i slobodno bacanje!

Trener Barselone Šarunas Jasikevičijus poceo je sako od besa kada je to video!

On je trenirao Micića u Žalgirisu, zajedno su igrali na Fajnal-foru u Beogradu i zna koliko je opasno Vasilija ostaviti na distanci. A Dejvis je na Miciću napravio svoj treći faul!

l

21:39

Preokret u 2/4 - Efes vodi!

Ekipe su otišle na poluvreme sa prednošću turskog tima, 39:36!

Moerman, Larkih i Simon pokrenuli su tim Ergina Atamana i polako topili, pa tri minuta pre pauze istopili prednost Barse poveli 30:29!

Vasa Micić potom je pogodio prvi šut iz igre za vođstvo 32:29, a posle Moermanovog pogotka Efes je poveo 38:31 u 20. minutu.

Bila je to serija Efesa 14:2.

20:58

Barselona je stegla odbranu!

Šarasov tim dozvolio je Efesu samo 15 poena u prvih 10 minuta košarke, uz šut za tri poena 0/4.

Odličan defanzivni start Katalonaca, dok sa druge strane odlično igra Brendon Dejvis i već je ubacio 10 poena.

Slovenac sudi finale

Arbitri utakmice za titulu su Saša Pukl (Slovenija), Oleg Latiševs (Letonija) i Gitis Vilijus (Litvanija)