Mega opet igrala produžetak! Sada im je pripala drama: Smit i Simanić ih vodili do pobjede protiv Krke

Mega je u sedam dana dva puta igrala produžetak, ali sad su stigli do pobjede.

mega pobijedila krku poslije produžetka aba liga Izvor: MN PRESS

Mega je poslije velike drame savladala Krku u trećem kolu ABA lige. Ovo je drugi meč zaredom na kome je mlada ekipa Mege igrala produžetak, ali za razliku od poraza od Cibone u ponedjeljak - sada su imali više sreće.

Na kraju, Mega je poenima Smita i Simanića upisala drugi trijumf u sezoni: 73:72 (20:17, 16:16, 18:16, 13:18, 6:5).

Zanimljivo je da je Mega na dva minuta do kraja regularnog toka meča imala četiri poena prednosti (64:60), na ulasku u posljednji minut je Matej Rudan trojkom donio novu prednost domaćinu, međutim već u sljedećem napadu je odlični Rok Stipčević izjednačio.

Imala je ekipa Krke šut za pobjedu, međutim promašio je Lapornik, tako da je drama riješena u dodatnih pet minuta.

Prvo je Krka došla do prednosti u Hali sportova "Ranko Žeravica", međutim tada je Skuči Smit dodao gas i sa 17 poena, pet skokova i sedam asistencija je završio meč. Poen koji je donio pobjedu postigao je Boriša Simanić sa penala, a susret je okončao sa 13 poena, sedam skokova i dvije blokade.

Dvocifreni kod domaćina bili su još Balčerovski sa 11 i Matković sa 10, dok je Rok Stipčević prednjačio kod Slovenaca sa 25 poena.