Spars savladao debitanta, pa poražen od Slovenaca: Finalista ABA 2 lige na 1-1 nakon zlatiborskog "balona"!

Sarajlije su ovog popodneva poražene od Heliosa

aba 2 helios spars 83 77  Izvor: ABA liga/Dragana Stjepanović

Pobjeda, pa poraz – učinak je sarajevskog Sparsa tokom prvog ABA 2 "balona", koji se sutra završava na Zlatiboru.

Prošlosezonski finalista drugorazrednog takmičenja na Jadranu na startu sezone savladao je debitanta u ligi Vrijednosnice Osijek (82:74), dok je danas pretrpio neuspjeh u sudaru sa slovenačkim Heliosom:

HELIOS – SPARS 83:77

Na ulasku u posljednjih deset minuta, sarajevski klub imao je prednost od tri poena (59:62), ali nije naša način da ostane u plusu do kraja utakmice.

Tim iz Domžala je posljednju četvrtinu dobio rezultatom 24:15, a u samoj završnici bilo je veoma dramatično.

Poenima Uroša Durnika, bh. predstavnik je prišao Heliosu na 79:77, zatim je prošlosezonski bek Zrinjskog Karlb Ervin iskoristio oba slobodna bacanja, a nakon što Mašan Vrbica u narednom napadu Sparsa nije uspio da poentira prilikom šuta sa distance, dileme oko pobjednika 'zakucavanjem' je otklonio Leon Šantelj.

Nekadašnji krilni igrač Igokee Blaž Mahkovic predvodio je Slovence sa 23 poena, Šantelj je bio drugi stijelac ekipe sa 16 poena, dok su "dvocifreni" bili i Ervin (14), te Aljaž Bratec sa 13 poena.

U sastavu Sparsa istakao se Remi Abel sa 25 poena, dok se Mašan Vrbica zaustavio na 18.

ABA 2 – 2. kolo