Sale Đorđević razbio šampiona Evrope: Ovo je ŠAMARČINA - Micić i Petrušev gledali kako ih Fener ponižava!

Srpski internacionalci nisu igrali u meču u kojem je Fenerbahče ponovo pokazao svoju moć pod vođstvom bivšeg selektora Srbije.

Sša Đorđević i Fenerbahče pobijedili Efes Izvor: YouTube/Tivibu Spor/Print screen

Strašan derbi u turskoj košarci - derbi koji to ovoga puta nije bio. Fenerbahče je izvanrednom partijom do nogu potukao prvaka Evrope, ekipu Efesa, nanijevši im poraz od čak 22 poena razlike.

Tim Aleksandra Đorđevića slavio je 90:68 i produbio krizu tima za koji ovoga puta nisu nastupili srpski reprezentativci Vasilije Micić i Filip Petrušev!

Ovakav meč malo ko je očekivao - ekipa Fenerbahčea je nastavila da reda ubjedljive pobjede i to protiv osvajača Evrolige.

Đorđevićev tim je nakon surove pobjede u Evroligi nad Uniksom (80:41) upisao još jedan važan trijumf, protiv velikog rivala, i to nakon što su već u drugoj četvrtini počeli da pokazuju da se Efes neće dobro provesti.

Čvrsta odbrana i samo 31 primljen poen za poluvrijeme bili su nagovještaj da Fenerbahče ide ka pobjedi, kako joj su ih vodili Devin Buker sa 17 i Tarik Biberović sa 15 poena. Šehmus je dodao 12, Melih 11, a Nando de Kolo osam poena.

Đorđevićeva ekipa je za prvih 30 minuta svela Efes na samo 45 poena, da bi do kraja meča samo održavali prednost.

Micić i Petrušev u redovima Efesa nisu igrali, a najbolji u poraženom timu bili su Rodrig Boboa sa 17, Erten Gazi sa 14 i Tibor Plajs sa 11 poena. Šejn Larkin je okončao meč sa 10 poena.

Fener je tako upisao i četvrtu pobjedu, dok je Efesu ovo prvi poraz, ali u Evroligi imaju katastrofalan skor 0-4.